Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jobbkezes utca dilemma, mi a...

Jobbkezes utca dilemma, mi a szabályos?

Figyelt kérdés
Adott egy jobbkezes egyenrangú kereszteződés, én mennék egyenesen át rajta. Nekem szemből jönnek autók egyenesen, nem egy, hanem több is. Nekem jobbról is jön egy autó. Mit kell ilyenkor csinálni szabályosan? Mert ugye az elhaladási sorrend szerint nekem meg kell állni, és elengedni a jobbról jövőt. De neki is el kell engedni a jobbról jövőket. Ez alatt, amíg ő elengedi a neki jobbról jövőket, én simán átmehetnék egyenesen a kereszteződésben. Azt tapasztaltam, ha megállok, a mögöttem levő az nyomja a dudát. De mi a kresz szerint a szabályos kinek van itt igaza?

máj. 1. 00:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Te beengeded, ő meg megáll és megvárja, amíg őt is beengedik. A hátsó meg had nyomkodja.


Egyébként ilyen esetben én jelzek, hogy mennyél, mert úgy sem férek be a másik oldalon.

máj. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

A szabály az, hogy megadod az elsőbbséget a neked jobbról érkezőnek, és ő is elsőbbséget ad a neki jobbról érkezőnek.

A mögötted lévő meg várjon.

Egy ilyen helyzetben még annak is megvan a veszélye, ha a neked jobbról érkező lemond az elsőbbségéről, és int, hogy menjél, mert a túloldalon érkezők közül az első lehet egyenesen halad át a keredzteződésen, de a mögötte érkező irányjelzőjét vagy látod vagy nem, az kanyarodhat akár balra, úgy is hogy "meggondolta magát" megkésve, de jelez balra.

A szabály egyértelmű, nem mehetsz addig, amíg van neked jobbról érkező a kereszteződésnél, az pedig a helyzettől függ, hogy esetleg jelzi, hogy elenged, az elfogadharó-e.

Az biztosan nem szabályos, hogy engedély nélkül indulsz el, hisz úgyis elsőbbséget kell adni a másiknak is (mert az is gondolhat egy merészet, indexel, és elkanyarodik jobbra (nyilván ennek az esélye minimális, de nem lehet nulla)

máj. 1. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Igen erre gondoltam így amit írtok, én is ezt tanultam, csak érdekelt ki hogy látja, de annyira agresszívek a mögöttem levők, ha megadom az elsöbbséget, volt hogy kiordibálnak ,mérnem mész már te *** de a duda folyamatos nyomkodása az napi szintű :( Nem tudom lehet ismeri valaki Bp József A ltp vagy Wekerlei ltp mindenhol egyenrangú szinte, sokszor járok arra és nagyon gyakran van ilyen szituáció kialakulva, mert egyik út ahol buszok is jobbkezes utcán mennek forgalmasabb mint a másik betorkolók, vagy van ahol iskola miatt torlódnak. Félek egyszer vagy baleset lesz vagy valaki meg akar verni betöri az ablakom tükröm stb, nagyon bolondok az emberek.
máj. 1. 08:23
 4/21 anonim ***** válasza:
56%
Vegyél egy paprika sprayt és tartsd bal oldalt a tartóban 😀
máj. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor haladj tovább, ha egyértelműen lemondott a jobbról érkező az előnyéről. A mögöttes forgalommal tényleg vannak gondok. Én is mindig hátrafelé nézek, h megállnak-e mögöttem, mert sokan a kereszteződést sem veszik észre. És ilyen kreténeknek adtak jogsit. Agyrém ez az ország.
máj. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

"Félek egyszer vagy baleset lesz vagy valaki meg akar verni betöri az ablakom tükröm stb, nagyon bolondok az emberek."


Védekezz ellene: https://www.youtube.com/shorts/7TdsnyfP1wk

máj. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Ha a tőled jobbra álló annyira hátul van, hogy simán átférsz előtte, és nyilvánvaló, hogy várakozni is fog még egy darabig, akkor szép lassan kicsoroghatsz elé, ha biztos vagy benne, hogy ebből nem lesz baleset. (Mondhatjuk, hogy ráutaló magatartással mondott le az elsőbbségről.) Ha meg fel tudod venni vele a szemkontaktust, akkor meg főleg mehetsz. De azt tudnod kell, hogy még ha int is, attól nem lesz elsőbbséged, tehát mindenképpen óvatosnak kell lenni.

Aki szemből jön, és balra kanyarodik, azzal szemben neked van elsőbbséged. De nyilván arra azért figyelni kell, hogy hátha ő nagyon bízik benne, hogy nem fogsz elindulni, úgyhogy ne mozdulj hirtelen, és legyél fékkészenlétben.

máj. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

"Aki szemből jön, és balra kanyarodik, azzal szemben neked van elsőbbséged."


A kérdéses esetben a jobbkéz szabály dönti el az elsőbbséget, a kanyarodási szabályt ne keverd bele, mert abból ez lesz.

A balra kanyarodónak van elsőbbsége, mert neki bal kéz felől áll az a jármű, amelyik neked jobb kéz felől.

Hiába mond le az elsőbbségéről, ha ott van, az elsőbbségi helyzetet meghatározza, a tőle jobbról érkezőnek elsőbbsége van akkor is, ha balra kanyarodik.

máj. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
#8 Jobbkéz-szabály és kanyarodási szabály egyszerre érvényes egyenrangú kereszteződésben, és nincs köztük prioritás.
máj. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Nincs?

Tehát, ha neked jobbról érkezik egy jármű, és az balra kanyarodik, akkor neked van elsőbbséged, mert te egyenesen akarsz tovább haladni?


A jobb kéz felől érkezőnek elsőbbsége van, függetlenül attól, milyen irányban halad tovább, akkor is, ha balra kanyarodik.

máj. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!