Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha a gyalogosoknak zöld a...

Ha a gyalogosoknak zöld a lámpa akkor minek dudálnak rám a kocsik?? Gondolom azért hogy siessek nem?de nem fogok a zebrán futóversenyt rendezni!

Figyelt kérdés

2021. okt. 3. 09:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Mert bunkó. Elsőbbséged van.
2021. okt. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyesek autóba ülve azt hiszik, ők az atyaúristenek, s mindenki húzódjon félre, mert nekik szerintük több joguk van.
2021. okt. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Hát történt már olyan is,hogy egy idős embert azért vert meg alaposan az autóból kiszálló vezető mert az szerinte túl lassan ment át a zebrán..
2021. okt. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
2%

Mondjuk a jogszabály kimondja, hogy: A gyalogos az úttestre akkor léphet, ha meggyőződött annak veszélytelenségéről. Az úttestre váratlanul nem léphet, köteles az úttesten késedelem nélkül átmenni és tartózkodni minden olyan magatartástól, amely a járművek vezetőit megzavarhatja vagy megtévesztheti.

Direkt nem tarthatod fel őket. Szóval nem feltétlen ő a bunkó.

2021. okt. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
44%

Gépkocsival eléggé sokat közlekedem - utasként és kettős megfigyelésem van. Az első, hogy az emberek eléggé jelentős hányada a saját egyéniségük feladásaként éli meg azt, amit normál esetben empátiaként kellene tekinteni. -Nem hajlandóak egy jottányit sem engedni a kisstílű, rövidtávú "igényeikből". Sokféle gyalogos van.

Van aki arra nem veszi a fáradtságot, hogy megnézze maga körül a környezetet, mielőtt lelép az úttestre, - gyakorlatilag az sem érdekli, ha elcsapja valami, mert annyi értelem már nem szorult bele, hogy felmérje, az gépjármű vezetője is hibázhat. Más felé figyel, telefont masszíroz, cigaretta parázs esik az alsó gatyájába, stb. Lehet, hogy utólag megy a börtönbe, de ettől még egy életre lenyomorodhat vagy a fűbe haraphat a esztelenül "optimista" ember.

Aztán ott van a gyalogos, aki felméri ugyan a helyzetet maga körül, de rosszul vagy provokatív módon csak azért is leugrik a jármű elé - a fene tudja, milyen indíttatásból. -Ezeket hívom "ugró banyának" - nemre és korra való tekintet nélkül, mert a viselkedésükből az jön le, hogy ők csak akkor érzik valakinek magukat, ha sikeresen tudnak veszélyhelyzetet teremteni. Az igazán nagy gyökerek ezek közül szándékosan úgy csoszognak át az úttesten, hogy a tényleg türelmes emberben is felmerül a rosszhiszeműsége. Aztán ott van a gyalogos, aki körül néz és vár, hogy mehet-e. Van, aki bátortalanul - és ez felpörgeti az autós idegeit... Van, aki józanul és ezek a gyalogosok többnyire meg is köszönik a gépjárművezetőknek, hogy figyelmesek, előzékenyek az irányukba. Én az utóbbiak közé tartozom gyalogosként - annyival megspékelve, hogy a lehető leggyorsabban kelek át az úton annak érdekében, hogy ne kelljen pajeszt növeszteniük az átkelésemre váró gépjármű vezetőknek. Ám én hiába vagyok ilyen, ha kifognak egy velem párhuzamosan csoszogó kivagyi farönköt. Magától értetődő, hogy nem sorolom ide azokat az embereket, akiktől a koruknál fogva nem várható el a gyors átkelés vagy a mozgásukban korlátozottság okán nem képesek gyorsan átkelni az úttesten. A telefonjaikat zebrán masszírozó gyalogosokat viszont szívesen hátba vágnám a gépkocsi kinyitott ajtajával! Mint közlekedési rendőr, büntetném ezt a magatartásformát, - mert a közúti közlekedés veszélyes üzem és igazságtalan egyoldalúan csak a gépjárművezetőktől elvárni a telefon vezetés közbeni használatának elhagyását. A biztonság kulcsa a kölcsönös figyelem LENNE! Sajnos az is tény, hogy a ma közutakon szambázó gépjárművezetők kétharmada pszichésen alkalmatlan arra, hogy egy erőgép kezelőjeként vegyen részt a közúti forgalomban, - ezért a jogosítvány megszerzését megelőzően és a jogosítvány megújításakor kötelező pszichológiai vizsgálatnak vetném alá az összeset!

2021. okt. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert gyökér, vagy pedig neki is zöld van és nincs tisztában a szabályokkal, nem tudja, hogy lehet neked is zöld
2021. okt. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
40%

4.! Lámpás helyen higyan tudom feltartani az aztóst? Neki tilos jelzése van.

Ha szabd jelzésre indulok el, mi másról kellene meggyőződnöm?

Az rendeben van, hogy szándékosan nem mehetek át lassan, de hol van tiltva, hogy a szabad jelzés tartamánál jevesebb idő alatt kell átérni?

A folyamatos zöld utolsó tizedmásidpsrcében is elindulhatok.

Sok olyan ember van, aki valami miatt képtelen gyirsan menni.

Aki rádzdál a gyalogisra, egyet tud elérni. Veszélybe sodorhatja. Megilyed, szaladni kezd, visszafordul.

Nagyon sok degenerált járművezető van útjsinkob, akinek az anyósülésen sem lenne helye.

2021. okt. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%

#7: Te tényleg nem láttál még olyan lámpás kereszteződést, ahol a zebrán zöld közben jobbra kis ívben ráengedik ugyanarra az útpályára az autósforgalmat is? Sőt balra nagy ívben is előfordul néha


#6

2021. okt. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
#7 ha az autós jobbra kanyarodik a zöldnél.
2021. okt. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
95%

De, láttam. A lényegen nem változtat. A gyalogos szabad jelzése nem elég? Az ésszerűség persze azt mondja, ne romboljak ki a vadbarom elé, mert én fogok meghalni.

Annyira láttam ilyent, hogy pl. nálunk is van olyan, hogy miközben a gyalognak szabad jelzése van, azzal egy időben jobbra kis ívben, és szemből balra nagy ívben kanyarodhatnak az autók. Remek kialkítás.

De ha tötymörgésre vagyok csak alkalmas, akkor mit tegyek? Várjam meg az éjszakát, mert csak három lámpaváltásra érek át?

Én úgy tudom, higy dudálni, csak vészhelyzet elhárításának részeként szabad dudálni lakott helyen.

Nem azzal hárítom el, csak esetleg hassználom.

A szabad jelzésen elinduló, de.lassú gyalogos nem vészhelyzetet okozó valaki.

2021. okt. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!