Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen esetben kell és mikor...

Milyen esetben kell és mikor nem kell besorolni a parkoló autók közé jobbratartás végett a kétirányú utcán?

Figyelt kérdés

Konkrét szituáció:


Kétirányú utcán haladok, és jobb oldalt autók parkolnak végig, elfoglalva a jobb oldali sávot. Ezért bal oldalon haladok, a szembejövőket elengedve természetesen (behúzódok ilyenkor a parkoló autók közé). A jobb oldalt szinte végig elfoglalják ezek a parkoló autók, a legnagyobb "hézag" ami előfordul, kb 3 autónyi. Épphogy befordulok a hézagba, már fordulhatok is ki onnan. Nem jön senki szemből.


Köteles vagyok e behúzódni arra a pár másodpercre is a parkoló autók közötti hézagba jobbra tartás végett, ha nem jön senki szemből?



2021. okt. 6. 13:51
1 2
 1/13 Hovarju ***** válasza:
100%
nem
2021. okt. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ha nem, akkor kiegészítő kérdés: mekkora az a "hézag", ahol már vissza kell sorolnom? (azért érdekel ennyire, mert tegnap ezért buktattak meg az első forgalmi vizsgámon, "bal oldal indokolatlan használata" miatt.... mivel én is úgy tudom, sőt az oktatóm is, hogy nem kellene ideoa cikázni a parkoló autók között, és csak akkor kellene visszasorolni jobbra, ha tartósan tudok ott haladni, így most gőzöm sincs, hogyha ilyen szituba kerülök a következő vizsgán, mégis mit csináljak)
2021. okt. 6. 14:19
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltunk ott melletted, a vizsgabiztost sem ismerjük.

Nem hinném, hogy méterben, autónyi helyek számában meg lehetne határozni, mikor kell visszamenni.

Annyi bizonyos, hogy akadályozni nem szabad a szemből jövőket. Ez megint olyan, hogy de ha…

Ha nem jön senki szemből, és úgy kezdesz kerülni több autót, közben mégis jöhet valaki, pl. kikanyarodik oda. Tehát nem is láthattad.

Ennek bele kell férnie.

Ide-oda cikázni sem kell.

2021. okt. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Hovarju ***** válasza:
100%

Szerintem nincs meghatározva centiben/méterben a "hézag" mérete.

A jobbra tartás a lehetőség szerinti jobbra vonatkozik. Ha ott autók állnak, akkor nem tudsz rajta haladni. Csak akkor kéne visszasorolnod jobbra, ha tartósan tudsz benne haladni.

A szembe jövőket viszont nem akadályozhatod, ha jönnek szemből, félre kell állnod. Illetve a kereszteződésnél kell jobbra állnod (itt elméletileg már nem lehet parkoló autó ), hogy az esetlegesen neked jobbról kanyarodó be tudjon kanyarodni.


Kérdezd meg az oktatót mit tudsz tenni ilyen esetben. (szerintem volt valami más hibád is, vagy csak szimplán meg akartak buktatni)

2021. okt. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ő sem tudta igazából, meglepődött, amikor egy utcával később leállított a viszgabiztos, mert nem számított rá :( Én is kérdeztem tőle, hogy nem lehetett-e valami más hibám előtte, de azt mondta, hogy akkor már ott leállított volna. Szóval azért vagyok összezavarodva, mert ugye ebből okulva ha legközelebb megyek, lehúzódnék, de mi van, ha akkor meg az lesz a baj?
2021. okt. 6. 14:41
 6/13 A kérdező kommentje:
Természetesen a szembejövőket végig elengedtem, egyenes utca volt, messziről látszottak.... amikor át kellett volna sorolnom, akkor nem jött senki sehol....
2021. okt. 6. 14:42
 7/13 MGéza ***** válasza:
A szembe sávot lehetőség szerint nem szabad használni, a parkoló autók melletti oldaltáv meghagyása mellett neked lehetőleg jobbra kell tartanod, azaz a saját sávodon belül maradnod. A vizsgabiztos esetleg úgy érezhette hogy túl nagy helyet hagysz a parkoló autók mellett és indokolatlanul a bal oldalon haladsz. Más valószínű buktatási okot nem tudok elképzelni.
2021. okt. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

7-es!

Nem vitázom veled, nem is voltunk a helyszínen, meg lehetőség szerintit írsz, de ilyen helyen elég nehéz ez:

[link]


Ajtónyitásnyi távolságot is kell tartani, de itt ha hozzáérek, végig súrolom a várakozó autókat, akkor sem maradna elég hely.

Itt nm ritka, hogy a jobb oldal szinte teljesen telített, és még az 5 métert sem tartják a kereszteződésnél.

2021. okt. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 MGéza ***** válasza:
Ez valóban egy minősíthetetlen helyzet és sajna nem is egyedülálló. Ahogy látom azon az oldalon családi házak és vízárkok vannak, padkázva parkolást se nagyon lehet előírni vagy megvalósítani. Itt kb annyit lehet csinálni hogy visszasorolni ahol vége a parkoló autók sorának, viszont a szemközti sáv használata kikerülési manőver így, index használata mellett lehet. Tényleg kérdező, indexeltél a bal sáv használata és a kikerülés közben?
2021. okt. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk a bal sáv használata alatt nem kell folyamatosan indexelni. Nem tilos, de nem írja elő a KRESZ. Csak az irányváltoztatás alatt, és előtte megfelelő ideig. Ha már átmentél a másik sávba, akkor nem. Majd amikor megint sávot váltasz, azaz visszamész a sávodba, akkor kell jelezned, jobbra.
2021. okt. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!