Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy sávos útról két sávosra...

Egy sávos útról két sávosra hogyan kanyarodsz ?

Figyelt kérdés

Ma erre jártam


[link]


Nagyon sok embert érdekel biztos, hogy ezen az úton közlekedtem, viszont amikor erre jártam éppen mobiloztam , meg ettem szokás szerint ahogy kell, facebook, kis telex mert hát ugye akinek nincs telex előfizetése az nem trendyyy, ja és persze a kfc-s kaja. Visszatérve kanyarodtam, aztán én balra teszem és akkor a belsőbe érkezek majd nehezen, de jobbra tartok ( lévén igazi demokrata vagyok ) és kimegyek a p*csába a külsőbe. Erre mellettem a autós már a külsőbe volt, ha nem nézek bele a tükörbe, hogy jól áll e a hajam észre sem veszem.


Ezért merült fel bennem, hogy ti idegenek, hogyan tennétek ezt. Kis vidéki tájnézegetésre invitállak ezzel titeket, nézzétek, hogy Somogyország szívében milyen bonyolult helyek vannak.



2020. szept. 30. 19:29
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

"amikor erre jártam éppen mobiloztam , meg ettem szokás szerint ahogy kell, facebook, kis telex"


Szerintem add le a jogsidat, és nem kell ezzel a kérdéssel foglalkoznod többet, mindenki jobban jár.

2020. szept. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs felfestve a kanyarodó sáv (itt nincs), bármylik sávba érkezhetsz. Te a belsőbe érkeztél, a mögötted jövő a külsőbe. Mivel te a mobiloddal és az étkezéssel voltál elfoglalva, kanyarodás után hamar melléd ért. Ha nekimentél volna, tiéd lett volna a felelősség.
2020. szept. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%

Nem érkezhetsz bármelyikbe, csak a belsőbe. Pontosan szabályozza a KRESZ.


31. § (1) Az útkereszteződésben másik útra bekanyarodni szándékozó vezető a járművel

a) az útburkolati jelek által meghatározott forgalmi sávba,

b) útburkolati jelek hiányában

- jobbra bekanyarodás esetében az úttest jobb szélére,

- balra bekanyarodás esetében az úttest felezővonala mellé, illetőleg osztottpályás és egyirányú forgalmú úton az úttest bal szélére köteles - az útkereszteződés előtt kellő távolságban - besorolni.

2020. szept. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nincs jogsim, elvették.


Amúgy nem érződik az irónia? Csak kérdezem én nem vagyok semmi rossznak az elrontója.

2020. szept. 30. 20:57
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor jól tanították anno a báttyák, jó helyre mentem csak a másik volt oktondi.
2020. szept. 30. 20:58
 6/8 anonim ***** válasza:
63%

#3: Ez az idézet nem erre vonatkozik. Olvasd el még egyszer az utolsó sort:

"köteles - az útkereszteződés ELŐTT kellő távolságban - besorolni."

Tehát ez arra vonatkozik, hogy honnan kell megkezdeni a kanyarodást. Hogy hová érkezhetsz, arról nem szól a kresz.

2020. szept. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%

Ez nincs szabályozva, de ahol terelővonal vezet át a másik úttest valamelyik sávjába, ott azt kell követned.


Ezen kívül az elsőbbségi szabályok ugye mindig élnek, a sávváltás szabályai szintén , ahogyan a téged követőkre is vonatkozik a biztonságos követési távolság megválasztása és a párhuzamos közlekedésre vonatkozó szabályok, meg persze rá is érvényesek az elsőbbségadási és sávváltási szabályok.

2020. okt. 1. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
80%
Alapesetben ilyenkor a belső sávba érkezem. Már csak azért is, mert sok kereszteződésben ilyenkor telezöld van, és a szembe jövő meg a jobb oldali sávba kanyarodik velem egyidejűleg. Mivel neki volna elsőbbsége, ha én oda akarnék kanyarodni, akkor eleve meg kéne várnom, míg ő elmegy.
2020. okt. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!