Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hoztak már szabályt az elektro...

Hoztak már szabályt az elektromos rollere?

Figyelt kérdés

2021. okt. 11. 21:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2021. okt. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
Ej! Ráérünk arra még!
2021. okt. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
64%
Ordasitól jöttél, igaz? :)
2021. okt. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
68%
Nem szabályt kellene hozni, hanem mint Párizsban, betiltani.
2021. okt. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%

Tegnap elütöttem egyet.

Nem tudom, de a visszapillantóban láttam, hogy még vergődik, szóval ott hagytam.


Na jó, ne vegyétek komolyan, mert már így is sok a priuszom az oldalon.



Amúgy komolyan véve a kérdést, nem tudom, de ideje lenne már nagyon, mert nemcsak önmagukra, hanem másokra is veszélyesek.

2021. okt. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
De azt ígérték, hogy még szeptemberben meghozzák a szabályt, nem?
2021. okt. 12. 17:21
 7/19 Alex Fly ***** válasza:
94%
Elméletileg már megvan a szabály, de még nem lépett hatályba.
2021. okt. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
De mi a szabály 7-es kérdező? Ez a szabály már fix?
2021. okt. 12. 22:14
 9/19 Alex Fly ***** válasza:
94%

Több helyen is írták...

Először is bekerül a KRESZbe az elektromos roller fogalma, hogy egyáltalán részt vehess vele a közlekedésben.

Ezen belül a kisteljesítményű elektromos roller (max. 300W teljesítmény és max 25 km/h végsebesség), amelyet a kerékpárhoz hasonlóan vezetői engedély nélkül is használhatsz, nagyjából annak megfelelő szabályozással; illetve a nagyteljesítményű elektromos roller (értelemszerűen ha valamelyik paramétere meghaladja az említett értékeket), amelyek esetében a jelenlegi besorolás érvényes, azaz 4kW-ig smkp, afelett motorkerékpár -az ezeknek megfelelő szabályozás szerint használható (ehhez ugye a műszaki feltételeket is ennek megfelelően szabályozni kell).

2021. okt. 13. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
81%
Kicsit hasonló,mint a kerékpár Aki használja,semmilyen kresz ismerettel nem kell,hogy rendelkezzen,nincs azonosítva a vezetője,jóformán ha csinál valamit,és elmegy,az életbe nem találják meg.Az összeset betiltanám.Kerékpárra meg valami rendszámhoz hasonló azonosítót tetetnék,és objektív felelősség.Nagyon el vannak kanászodva a rolleresek is,meg a bringások is.Tisztelet a kivételnek.
2021. okt. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!