Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Őszi időszakban, sötétben az...

Őszi időszakban, sötétben az autóvezetéskor ti is féltek, hogy kiszalad elétek egy erdei vad és elütitek?

Figyelt kérdés
Valami tipp a biztonságos vezetéshez és ahhoz, hogy ne féljek annyira? Volt már ilyen balesetetek? Mit csináltatok?

2021. okt. 19. 20:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%
Menj olyan sebességgel, hogy meg tudj állni ha kiugrik eléd és kapcsolj reflektort, amikor nem jön szembe senki. Én is picit félek, hogy mi lehet az úton, amikor szemből jön valaki vakító lámpával és csak egy sötét foltot látok ezért az úton.
2021. okt. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Nem, én sokkal jobban félek a városi szelíd birkáktól. Fekete cuccban, telefonba mélyedve, bedugott füllel.
2021. okt. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Én is gyakran félek ettől.

Sajnos nincs mit tenni, figyelni és ha eléd szalad satufék. Ismerősömnek volt olyan hogy előtte szaladtak az őzek de meg tudott állni, de egyik kerge állat beugrott a már álló kocsi szélvédőjén.

2021. okt. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
39%
aha
2021. okt. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
Sokat nem tudsz tenni, de az biztos, hogy 110-zel végigpirítani egy sűrű erdőn nem nagy ötlet.
2021. okt. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
Amúgy ezért lenne érdemes gyakran vágni a gazat meg a bozótot az utak mentén egy kis sávot hagyni hogy a bokorból ne közvetlen az autó elé ugorjon a vad. De hát túl nagy erőfeszítés lenne a KPM-nek.
2021. okt. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%
Ismerosomnek oldalrol ugrott bele az autoba, at tolta az autot a szembe savba, szerencsere nem jottek szembe, de a fel kocsi teteje behajlott a B oszlonal
2021. okt. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%

1:

"Menj olyan sebességgel, hogy meg tudj állni ha kiugrik eléd"


Szerencsés ember lehetsz, mert sosem kerültél ilyen helyzetbe.


Én konkrétan 30 km/h sebességgel mentem, mikor belém jött egy őz, és fél milliós kárt okozott. Éltem már át mas hasonló helyzetet is, semmit nem ér, ha lassan mész, olyan is előfordult, hogy valakit épp az mentett meg szarvassal ütközéstől, hogy elbambult, így nem fékezett, és így az állat épp mögötte keresztezte az utat. Eleve sötétben és bokorból vagy fák közül kiugorva vannak a legneccesebb helyzetek, így ha lassan mész sem tudsz megállni.


Amit tudunk tenni, hogy főleg párzási időszakban igyekszünk úgy szervezni az autózást, hogy este vagy hajnalban csak autópályán közlekedjünk, necces országutakon ne.

2021. okt. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
58%

Miért csak ősszel félsz ettől? Amint csökken a forgalom, lehet számítani a vadakra. Ez nem évszakfüggő. Ha este 10 után közlekedsz kifejezetten megnő az esélye a találkozónak.

Én gyakran járok táncolni, ahonnan legokrábban este 11 körül megyek haza. Már több vadat láttam, de szerencsére eddig nem történt baleset.

#8-as válaszolónak részben igaza van. Nem lehet minden esetet kivédeni. Viszont az tény, hogy csak olyan sebességgel haladj, hogy a fényszóród által bevilágított távolság a féúton kívül legyen.

Kétszer volt olyan esetem, hogy az út szélén állt egy őz (ebből az egyiknél konkrétan az úton, másiknál útpadkán), mindkét esetben meg tudtam állni teljesen mielőtt a vonalába értem. Megfelelő sebesség megválasztásának köszönhetően.

Tehát igen fontos a megfelelő sebesség megválasztása és az út szélének figyelése.

2021. okt. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%
Amúgy azt mondják nem is éjjel hanem szürkületben kezdenek el mozogni a vadak, akkor kell jobban figyelni. De ez persze az év bármelyik napján bármelyik órájában megtörténhet.
2021. okt. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!