Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megbüntettek biztonsági öv...

Megbüntettek biztonsági öv miatt a balesetem után (ahol én voltam a vétlen fél amúgy), normális ez?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a biztonsági öv kötelező meg minden nem ezt kérdezem, hanem, hogy általában egy közlekedési balesethez hívott rendőrök ilyenkor ezeket nézik és büntetik hadd legyen még nagyobb baja a vétlen autósnak is vagy csak ez a konkrét rendőr volt ekkora phasz?
2021. okt. 28. 15:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

A trágárság akkor is trágárság, ha a szűrőt ki akarod cselezni.

A rendőrök szabályosan jártak el. Ne panaszkodj. Ja, nem tetszik. Oké. Kinek a döntése volt a be nem kapcsolás?

2021. okt. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

Igen, normális.

Egyébként ha intézkedniük kell egy balesetnél, akkor büntetni is kell, mert olyan nincs hogy mindenki szabályosan közlekedett.

De nem értem a hisztit, mert ha csak egy ellenőrzésnél kapod a csekket ez miatt, akkor meg az a bajod, hogy nem is történt semmi, de megbüntettek.

Az, hogy vétlen voltál, nem ment fel az öv használata alól.


És akkor most jöhet a pirospacsi, mert tudom hogy fáj az igazság.

2021. okt. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

Ha ittas lettél volna, azt is büntetnék.

Amúgy hogy derült ki, hogy nem voltál becsatolva? Lefejelted a kormányt?

2021. okt. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Valahogy a mentőstől tudhatták mert nagy volt az ütközés, kinyílt a légzsák, mentő is kijött és a vizsgálatkor keresték a nyomát erre emlékszem. Nekik mondtam, hogy nem volt bekapcsolva azért nincs ilyen nyom, de arra, hogy ezt rendőrnek is mondtam volna egyáltalán nem emlékszem. Tehát amúgy még ez is furcsa, hogy ezt az infót ilyen kacifántosan hogyan vették valszeg a mentősöktől a jegyzőkönyvbe.
2021. okt. 28. 16:13
 5/14 anonim ***** válasza:
98%
Igen, normális. Örülj inkább a csekknek, az ilyeneket általában nem szokták élve megúszni komolyabb koccnál.
2021. okt. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
98%
Attól hogy te vagy a vétlen fél, még rád is vonatkozik minden előírás. Vagy arra gondoltál hogy majd megsajnál a rendőr mert te vagy a vétlen?
2021. okt. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
97%
+ a biztosító is szereti tudni hogy a sérültek használták vagy nem az övet
2021. okt. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
98%
Ehhez az infóhoz nem kellenek a mentősök, elég megnézni, hogy miként feszült meg az öv, mikor elpukkant az övfeszítő patron. Ezt egyébként kötelező is dokumentálniuk a baleseti helyszínelés során.
2021. okt. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
97%

"Valahogy a mentőstől tudhatták mert nagy volt az ütközés, kinyílt a légzsák, mentő is kijött és a vizsgálatkor keresték a nyomát erre emlékszem. Nekik mondtam, hogy nem volt bekapcsolva azért nincs ilyen nyom, de arra, hogy ezt rendőrnek is mondtam volna egyáltalán nem emlékszem."

És szerinted, ők nem kommunikálnak egymással?

Ez nem olyan, hogy felnyomott a mentős, mindenkinek jegyzőkönyvet kell írnia.

A rendőr nem állapíthatja meg a sérülések alapján, azt csak a mentősök tehetik meg. Viszont a rendőrnek is meg kell írnia a jelentést.

És ahogy írtad, nem emlékszel mindenre.

De, tedd össze a két kezed, és a vasárnapi misénél dobj egy huszast a perselybe, hogy ennyivel megúsztad az öv be nem csatolását.

2021. okt. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
95%
Sőt, az öv végén van egy olyan rész, ami ha baleset van és nagyobb erővel tépik meg (az emberi test ahogy húzná a tehetetlenségi erő) akkor az jelzi hogy az az öv úgymond már használva volt balesetkor, modernebb kocsiknál meg elműködik a patron. És ha nem használsz övet, akkor azt baleset után is gyári állapotában fogják megtalálni a helyén, a B-oszlopon.
2021. okt. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!