Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha nem működik az egyik...

Ha nem működik az egyik tompított fényszóró akkor lehet közlekedni?

Figyelt kérdés
Történt valamelyik nap, hogy este mentem hazafelé, lehúzodtam elengedni egy idiótát, mert nagyon elvakított a fényszórója és a hátsó fertályam akarta szaglászni. Na nem is ez a lényeg, hanem amikor tértem jöttem volna vissza az útra belenéztem a tükörbe nem láttam semmit,mert következők autónak nem világított a bal első fényszórója. Pont szerencsétlenül jött ki, mert gondolom ha hamarabb vagy később nézek a tükörbe akkor meglátom a másikat, de így nem. Szerencsére nem történt semmi, de ki lett volna a hibás? Gondolom én, mert motorosnak is egy lámpája van, de basszus autóval bal első lámpa nélkül közlekedhet egyáltalán éjszaka?
2021. nov. 2. 12:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
38%

#10


Na, mert mit ér ez a jogszabály? A helyzetjelző azért kell, hogy lássák, milyen méretű járművel jössz. Pont ezért nem tilos kiégett tompítottal továbbmenni.

2021. nov. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
36%
Stimmel. De a hozzászólók többsége a tompítottra írja, hogy nem szabad. Ezért hozta ide, hogy mi van a szabályban. Ilyen nincs. Tévednek.
2021. nov. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
22%

#12


Énis ezt írtam már pár kommentben, de szoksá szerint lepontoznak a penge KRESZ zsenik.

2021. nov. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
77%

Próbáljátok meg értelmezni a mondat elejét, ha már egy szzetett mondat gondot okoz.


"A vezető köteles a járművet - lehetőleg olyan helyen, ahol a forgalmat nem akadályozza - haladéktalanul megállítani, ha a jármű olyan hibáját észleli, amely balesethez vezethet"


A tompított fényszóró hiánya balesethez vezethet.


"A helyzetjelző azért kell, hogy lássák, milyen méretű járművel jössz."


A helyzetjelzőt nem használjuk menet közben.

2021. nov. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
32%

#14


Még mindig butaságokat beszélsz, engedd el. A tompított fényszóró miatt nem kell megállnod azonnal. Max akkor ha mindkét oldalon kiég egyszerre.

2021. nov. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
72%
"(3) A közlekedés biztonságát közvetlenül nem veszélyeztető műszaki hiba esetében a járművel - fokozott óvatossággal, lehetőleg kis forgalmú úton és időszakban - a legközelebbi olyan helyig szabad közlekedni, ahol a hiba elhárítható. Ha az ilyen műszaki hiba autópályán vagy autóúton következik be, arról a legközelebbi lehajtásra szolgáló úton, illetőleg útkereszteződésben le kell térni."
2021. nov. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
Ilyenkor kidugsz az ablakon egy zseblámpát azon az oldalon ahol kiégett az izzó, aztán azzal világítva közlekedsz tovább.
2021. nov. 3. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
35%
Nappal, jó látási viszonyok között, lakott területen (tehát amikor nem kötelező és szükséges használni a világítást) lehet közlekedni, semmilyen más esetben nem.
2021. nov. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!