Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha nem működik az egyik...

Ha nem működik az egyik tompított fényszóró akkor lehet közlekedni?

Figyelt kérdés
Történt valamelyik nap, hogy este mentem hazafelé, lehúzodtam elengedni egy idiótát, mert nagyon elvakított a fényszórója és a hátsó fertályam akarta szaglászni. Na nem is ez a lényeg, hanem amikor tértem jöttem volna vissza az útra belenéztem a tükörbe nem láttam semmit,mert következők autónak nem világított a bal első fényszórója. Pont szerencsétlenül jött ki, mert gondolom ha hamarabb vagy később nézek a tükörbe akkor meglátom a másikat, de így nem. Szerencsére nem történt semmi, de ki lett volna a hibás? Gondolom én, mert motorosnak is egy lámpája van, de basszus autóval bal első lámpa nélkül közlekedhet egyáltalán éjszaka?
2021. nov. 2. 12:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet. Régen pont ezért volt kötelező izzókészlet az autóba, ha menet közben kiég megállsz és cseréled. Most nem tudom mi a helyzet, de szabályosnak semmiképp sem szabályos.
2021. nov. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
45%
Hosszú távon nem, de ugye nem tudhatod mikor égett ki, így a rendőr nem tud vele mit kezdeni. Kiállítani nem fogják emiatt a forgalomból, tekintve, hogy sok új autón már konkrétan nem is tudod magad cserélni.
2021. nov. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
63%
Nem lehet, elvileg büntethet is érte a rendőr csak ugye bizonyítani kb lehetetlen hogy szándékosan nem cserélte ki a sofőr. Tehát ha megállít a rendőr és azt mondod hogy "bocs főnök az előbb égett ki" akkor nem büntethet, tovább enged.
2021. nov. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
65%
2-es, maradjunk annyiban, hogy sokan basznak megcsinalni vagy megcsináltatni. Ez nagy baj, mert ha sok a fényforrás, csúnyán be lehet nézni egy autót így - vagy motorosnak látod vagy épp semminek sem, mint a fenti példa mutatja.
2021. nov. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
60%

#4


És ki írta, hogy nem kell megcsináltatni? De ettől függetlenül senki nem fogja kivenni a forgalomból, mert ha azt mondja, hogy 1 órával ezelőtt égett ki és lehetetlen házilag cserélni, akkor mi alapján veszed ki a forgalomból? Az, hogy paraszt dolog az tény, de előfordul, hogy akkor ég ki.

2021. nov. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
61%
Nem lehet. Szabály szerint a hiba észlelése után nem közlekedhetsz tovább.
2021. nov. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
76%

#6


És melyik KRESZ szabály ez?

2021. nov. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%

A rendeletben ez áll:


56. § (1) A vezető köteles a járművet - lehetőleg olyan helyen, ahol a forgalmat nem akadályozza - haladéktalanul megállítani, ha a jármű olyan hibáját észleli, amely balesethez vezethet, különösen ha elromlott a jármű


e) bal oldali első vagy hátsó helyzetjelző lámpája, kivéve, ha a jármű kivilágítása nem szükséges vagy az elromlott lámpa a távolsági fényszórót és a hátsó helyzetjelző ködlámpát kivéve más lámpával helyettesíthető.

2021. nov. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
35%

#8


A helyzetjelző lámpa nem egyenlő a tompított fényszóróval.

2021. nov. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
27%

Tudom! De értelmezni nem tudjátok a dolgokat.

Azért másoltam be a jogszabályt, hogy ne ötleteljen a díszes társaság, hogy mi tilos, mi nem.

2021. nov. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!