Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy sávból kanyarodok jobbra,...

Egy sávból kanyarodok jobbra, több sávos útra és folyamatosan jobbra indexelek, így bármelyik sávba mehetek vagy csak a szélső sávba és onnan balra indexeléssel a belsőbe?

Figyelt kérdés

Tehát az egy sávos útról megyek rá egy több sávosra.

Jobbra kanyarodok rá a több sávosra.

Ezért folyamatosan jobbra indexelek.


Így behetek egyből a belső sávba?

Vagy csak a külsőbe és onnan balra index és úgy a belső?


Köszi!



2021. nov. 5. 19:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
2021. nov. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Fellélegeztem, hogy ma is lett egy indexelős kérdés. Semmi nem tiltja, hogy egyből a belsőbe érkezz, csak semmi értelme nincs hacsak a külső sáv valamiért nem foglalt.


Érkezz a külsőbe és maradj is ott ha nincs különösebb dolgod a belsőben (mondjuk balra kanyarodó sávra akarsz ráhajtani).


Én mondjuk ezt az indexelést ennyire nem szoktam erőltetni.

2021. nov. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Bármelyikbe mehetsz, de ha a belsőbe mész, akkor fokozott óvatossággal kanyarodj, mert a többiek nem feltétlenül számítanak erre.
2021. nov. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Vizsgán külsőbe kanyarodj, mert ebből bukás lehet. Ott egy utasítást kapsz kanyar előtt: forduljon jobbra. Ezután nincs keresnivalód a belsőben.


Ha meg balra kanyarodnál többsávosra, akkor figyelni kell szemből kanyarodik-e valaki jobbra. Ha nem jön senki, akkor külsőbe, ha jön, akkor belsőbe.

2021. nov. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Jobbra kis íven kell kanyarodni.


Ha veled szemben jön valaki aki balra akar kanyarodni, ilyen esetben megteheti, hiszen nem keresztezitek egymás útját.


Viszont, ha te a belsőbe érkezel, akkor már lehet belőle baleset.


Vizsgán is bukás, ha nem a szélsőbe kanyarodsz!

2021. nov. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Jó az a szélső, hacsak nem kanyarodsz balra hamarosan. Én kanyarodás közbeni sávváltásnak tekintem, ha mégis a belsőbe érkeznék, kicsit rá is hagyok (azaz majdnen befordulok a külsőre és bak index mellett húzom be a belsőbe, tükröt figyelve). Így nincs kellemetlen meglepi, ha netán szemből mellémkanyarodna valaki.
2021. nov. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Bármelyikbe érkezhetsz, akár jobbra, akár balra kanyarodásról van szó, de fokozott óvatosságot kíván.

Maradjunk a jobbra kanyarodásnál: Ha szemből is jön valaki, ő balra kanyarodna, és a belsőbe, te jobbra és szintén a belsőbe, akkor kinek kell elengednie kit? Hivatkozhatsz arra, hogy a jobbra kis ívben kanyarodónak van elsőbbsége? Igen, de ő meg azt fogja mondani, hogy mivel elvileg nem kereszteznétek egymás útját, nem kell arra számítani, hogy te a belsőbe akarsz menni.

Nem jogszabályt írok, hanem praktikus dolgokat.

A hatályos rendeletet mindenki meg tudja találni.

Ami (úgy tudom) nem túl szabályos, ha jobb a szélsőbe érkezel, és pár méter után átmész a belsőbe. Fordítva ugyanez. Ha külsőben van dolgod, akkor ne úgy kanyarodj balra, hogy a belsőbe, majd pár méter után váltasz sávot.


[link]


Nem törlöm ki, amit írtam, de a linken nálam okosabban el van magyarázva. Ábra is van.

Ha szemből is kanyarodik valaki balra, akkor mindkét autó a hozzá közelebb eső sávba kell érkezzen. De azt írja, hogy a KRESZ nem ad erre igazi támpontot. Ha meg szemből nincs olyan, aki ugyan oda érkezne, akkor mehetsz a belső sávba.

2021. nov. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Korán van még. Elsőben ott van ugyanaz a link, amit én is most beírtam.
2021. nov. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
24%
Attól függ, hány sávból kanyarodnak még arra.... ha a belsőből is, mellőled, akkor szélsőbe kell érkezni, különben összeütközhetsz a melletted kanyarodóval. Ha csak a te sávodból érkeznek oda autók, akkor mindegy.
2021. nov. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, nekem is korán van még, nem fogtam fel, h csak egy sáv kanyarodik a kérdésedben :D
2021. nov. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!