Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki lenne itt a hibàs?

Ki lenne itt a hibàs?

Figyelt kérdés

-2*2 sàvos út.

-Belső sàv megszűnő sàv, ahol van egy forgalomtól elzàrt terület.

-Ez a terület utàn újra 2*2 sàvos lesz(kereszteződès előtt) ahol a belső sàv csak balra kanyarodàs lehetsèges. -Na most A autó külső sàvba megy, majd szabàlyosan balra akar fordulni.

B autó az elzàrt területen kereszül haladva szeretne balra kanyarodni.

Kanyarodàs előtt egymàs mellè kerülnek, ès a kèt kocsi oldala ütközik.

(Ha esetleg nem èrthető, vagy kellene egy hasonló helyszín írjàtok ès megpróbàlok linkelni, rajzolni)


2021. nov. 6. 14:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
73%
Osztott felelősség. Sávváltás tükörbe nézés nélkül az egyik részről, másik részről pedig a forgalomtól elzárt terület használata miatt. A baleset közvetlen oka az utóbbi, de előbbi segítségével kivédhető lett volna a baleset.
2021. nov. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
ès akkor semmikèpp se lehet 100%
2021. nov. 6. 14:42
 3/22 anonim ***** válasza:

Nincs egyértelmű recept.

Vitás esetben a rendőr vagy a bíróság eldönti.

2021. nov. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
57%
Osztott felelősség. Nincs semmi, ami bármelyik felet felmentené.
2021. nov. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Nem vagyok ügyvéd és nyilván egy csomó részlettől is függ a dolog, de inkább úgy mondom akkor, hogy nem valószínű bármely fél 100%-os felelőssége.
2021. nov. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 MGéza ***** válasza:
Ez a szituáció így marhaságnak hangzik, inkább rajzolj. Olyan nincs, hogy a kanyarodásra kijelölt sáv forgalomtól elzárt területtel folytatódjon. Az is jó kérdés, pontosabban nem életszerű hogyha van kanyarodó sáv, akkor a külsőből hogyan lehet szabályosan balra kanyarodni?
2021. nov. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Óceánárok u.

[link]

Itt egy ilyen kereszteződès, a felfestès igen gyenge, illetve a 2 sàv felezője nincs felfestve.(kicsitt visszàbb itt a kèk színű tàbla hogy kèt sàvos...

ha itt a felfestèsen megy valaki keresztü....

2021. nov. 6. 18:56
 8/22 A kérdező kommentje:
úgy gondoltam hogy a kanyarodàs, ès a sàv közè felfestettek egy ilyent....
2021. nov. 6. 18:57
 9/22 MGéza ***** válasza:
Ez egy abszolút tiszta forgalmi helyzet. Teljesen rosszul fogalmaztad meg, végig kétsávos a kép alapján és a belső egy kanyarodó. Az egy dolog, hogy előtte van egy elzárt rész ami az miatt lehet hogy ott az úttest szélesedik, de nem eléggé hogy forgalmi sávnak lehessen tekinteni, de szerintem mindkét sáv végig megvan a kereszteződésig. Szerintem te a "kikerülési irány" tábla előtt lévő elzárt részre gondolsz, nos ott már egyik sem kanyarodik szabályosan balra(a belső sávból sem, az elzár részen át meg főleg nem), mivel kötelező haladási irányuk van, mindkettő így ebben a formában szabálytalankodik.
2021. nov. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

A kérdező teljesen érthetően kérdezett, az utána behozott példája viszont teljesen rossz.

Lehet, hogy én vagyok egy zseni, de számomra teljesen egyértelmű a kérdése, és a válasz is az: mindkét fél hibázik, a sávot váltót nem menti fel a körültekinés alól az, hogy frissen létrejövő kanyarodósávba érkezik.

Lehet, hogy logikátlanul hangzik, de ez van. Nejemmel pont ez történt, és a vége is az lett, hogy nem győződött meg a sávváltás biztonságos voltáról.

2021. nov. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!