Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Melyik szerv küldi ki a...

Melyik szerv küldi ki a közlekedési bírságokat?

Figyelt kérdés

Október közepén volt egy súlyosabb közlekedési balesetem amit én okoztam. Robogóval voltam es gyalogost gázoltam. Rendőrök es közlekedésiek is helyszíneltek és tájékoztattak róla, hogy majd kiküldik a bírságot. Azóta várom a büntetést és nem szeretném, hogy elkéssek a befizetéssel. Tartózkodási és lakcímem is van de mindkettőn néztem már és nem kaptam levelet. Melyik szervnél érdemes érdeklődnöm?


Szeretném már lerendezni. 24/L



2021. nov. 23. 12:47
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Posta kézbesíti a leveleket.
2021. nov. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A „közlekedésiek” (Közlekedési Hatóság?) emberei nem tudom, milyen okból, célból voltak ott.

A rendőrségnél érdeklődhetsz, ilyen esetben ők folytatják le az eljárást és szabnak ki büntetést. (Semmit nem tudhatok az esetről, de lehet, hogy bonyolult az ügy: nem tudom, mennyire volt egyértelmű a felelősséged aránya, függhet a gyalogos sérülésétől, mérlegelhetnek vezetéstől eltiltást stb.)

(Hogy melyik az eljáró szerv, az nem függ sem a nemedtől, sem az életkorodtól.)

2021. nov. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1: köszönöm de nem tudtak a postán információt adni arról hogy kihozták e már a levelet vagy sem. ẞőt a lakóhelyem és a tartózkodási címem két külön postához tartozik. Ezért is keresném azt a szervet, mely kiállította a büntetést, mert remélem hogy ők nyomon tudják követni hogy ki lett e küldve, valamint hogy hova.


#2 A baleset 100%-ban az én hibám volt, ezt helyben tisztáztuk. A gyalogos nem tett feljelentést de szerencsére a sérülesek nem voltak komolyak. Kijöttek a mentők és helyszíneltek a rendőrök, később a " közlekedésiek" is.


A rendőrség valóban nagyon jó ötlet, köszönöm. Az érdekelne igazából hogy kiküldték-e a levelet mert a lakóhelyem szerinti címemen sajnos gyakran tűnnek el a levelek. Nem szeretném azt, hogy ha meghatároznak egy esetleges határidőt, hogy a kézbesítéstől számított x napig be kell fizessem a büntetést de nem tudok róla mert meg sem kaptam. Érdeklődök akkor a tartózkodási címem helyi és lakóhelyi címem körzetében tartozó rendőrségen is.

2021. nov. 25. 14:01
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendőrség küldte ki és nekik kellett befizetnem! Köszönöm! :)
2022. jan. 13. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!