Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sokan villognak, ha a rendőrsé...

Sokan villognak, ha a rendőrség ellenőrzést tart az utakon. Nekem is kellene ezt tennem?

Figyelt kérdés
Csak mert nagybátyám egyszer így jelezte a többieknek a rendőröket az út szélén, és szembe pont egy civil rendőrautó jött, aki egyből meg is fordult, és megkérdezték, miért villogtatott...

2014. febr. 8. 12:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
nincs törvényileg előírva ez egy iratlan szabály, hogy lámpáznod kell ha rendőrt látsz.
2014. febr. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
62%

én régóta vezetek,és ha valahol kint állnak a rendőrök,akkor a szembejövők ezt szokták jelezni,pl a reflektorral,

-de női sofőr ,na az még sohasem jelzett ilyesmit.

2014. febr. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szokás - kicsit segítjük egymást, hogy egy-egy nem felkapcsolt lámpa vagy elfelejtett öv miatt ne legyen a másiknak kellemetlensége.


Tudtommal 3 villantás a policáj vagy trafipax; ha közben az ujjaddal a kormány fölött körözöl, akkor az egyértelműen a trafipax jelzése; egyetlen villantás pedig a lámpa felkapcsolására (vagy esetleg index kintfelejtésére, egyéb veszélyre figyelmeztetés) - én ezt használom amióta vezetek.

Az egy villantást sokan használják ismerős üdvözlésére, én ilyenkor inkább intek kézzel.


Persze a rendőrök ennek (a büntetés elkerülésével próbálkozásnak) nem örülnek, de szerencsére le lehet tagadni, hogy csak ismerősnek nézted őket a kocsijuk miatt. Már ha civilek... :)

2014. febr. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
21%
Egyébként kövezzetek meg, de én a rádiós bemondást, meg a jelzést abszolút negatív dolognak tartom. Tudom, hogy a rendőrök lehetnek köcsögök, meg minden, de a gyorshajtás egy mérhető dolog (tehát egyéni megítéléstől független) és óriási társadalmi kockázata van. Mivel szerintem is büntetni kell, ezért ha egy rádiós bemondja, hogy melyik úton mérnek, ezáltal átverve a rendszert, az kb. bűnrészességet vállal.
2014. febr. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
47%

Nagyon jó dolog ,én mindig jelzem ha vámszedők vannak az út mellett és szerencsére mások is nekem.

Nem hiányzik egy 30 ezres csekk mert nem fékeztem be a kint hagyott 30-60 as táblánál. 90%-ban csak olyan helyen állnak ahol van egy indokolatlan korlátozás és nagy a kasza lehetősége. Pl van egy nyílegyenes széles út és kidobnak rá egy 60as táblát mert van egy bokorugró bekötőút arra, egy 3 éve bezárt céggel a végén.

Ha utánam jönne egy ilyen civil kocsi akkor azt mondanám ,hogy azért villantottam mert a havernak pont ilyen kocsija van, vagy mert a mögötte jövőnek vakított a lámpája vagy nem égett.

2014. febr. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
40%
Én megköszönöm, ha jeleznek, de villogtatni nem szoktam. Egyrészt mert félreérthető (pl. valaki elsőbbségről lemondásként értelmezi és kihajt elém), másrészt mert szerintem mindannyiunk közös érdeke a közlekedés biztonsága, amit többek közt a sebességellenőrzések is növelnek. Márpedig aki ennek a hatékonyságát csökkenti, az az össztársadalmi érdek ellenében cselekszik szerintem. Le lehet ezt a véleményt pontozni nullára, de jobb néven venném, ha értelmesen meg is indokolnátok. Köszönöm előre is!
2014. febr. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Abszolut nem kell neked jelezni, nem is szabad, neked még. Mint itt sokan mondták. De majd ha felnőtök , és elmondják rólatok hogy rutinos vezetők vagytok, esetleg 5-6 százezer km után, amikor nem kérdezitek hogy kell-e jelezni,természetes reakcióvá fog válni.
2014. febr. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%

Én értelmesen megindokoltam az előzőben ,hogy idehaza nem a balesetek megelőzése a cél a sebességméréssel ,hanem a pénzbehajtás. Nem oda állnak ,ahol tényleg veszélyes a gyorshajtás ,hanem oda ,ahol az út adottsága nem indokolja a sebesség korlátozást ,de mégis kint "maradt" a tábla.

Vagy beállnak a bokorba és a település vége tábla mellett lövik a már kigyorsító vagy még kellően le nem lassító kocsikat ,ott ahol közel távol egy tanya sincs. Persze lehet mondani ,hogy a szabály az szabály ,de pontosan látszik hogy nem a baleset megelőzés itt a cél.

2014. febr. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Azért az sem semmi ,amikor a megelőző rendőri intézkedés abban merül ki ,megállit ,10000ft vagy keresek valamit. És ilyenekkel találkozni nap mint nap. És ha valakinek az a véleménye hogy ne villogjak a társaimnak azt .... .
2014. febr. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

5-ös, 8-as

Tehát ha olyan helyen van, ahol érdemes mérni, mert sok a gyorshajtó akkor nem is szoktál jelezni? Azt megértem, ha a településtábláknál trükköző zsaruk ellen van valami civil összefogás, de azért vannak normális, indokolt mérések is. Ha ezeknél is bevillogsz, akkor továbbra sem egy "robin hood" ideológiáról, hanem piti proli berögződésről beszélünk.

2014. febr. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!