Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem tartják be sokan a...

Miért nem tartják be sokan a követési távolságot?

Figyelt kérdés
Annyit foglalkozunk utóbbi időben a büntetőfékezéssel, a köv. táv. be nem tartásával miért nem? Heti hat napot vezetek, évi 50-60.000 km-t. Városban, országúton, autópályán. Naponta találkozom azzal az esettel, amikor jön valaki hátulról, és szinte pár centire van az autómtól. Szabályosan haladok, általában még egy picit többel is, de ilyenkor mit tegyek? Persze, ha villantok egy féklámpát, már én vagyok az aki bűncselekményt követ el, mert büntetőfékeztem, ezért nem is teszem, de rohadt idegesítő, hogy nekem kell rosszul éreznem magam, mert szabályosan haladok. Én sem szeretem, ha hússzal megy előttem valaki, vagy országúton ötvennel, 90 helyett, de inkább megelőzöm, ahogy lehet, és el is felejtem. De, ha a 90-nel haladó kamiont előzöm az autópályán 130-al, akkor miért jön a seggembe, és villog, meg dudál? Szerintem ez legalább annyira veszélyes, mint a büntetőfékezés.

2021. dec. 8. 11:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Mert azt hiszi ha előrébb van hamarább odaér. Mint amikor púposra pakolják a pénztár előtt a szalagot, mert azt hiszik akkor gyorsabban végeznek.
2021. dec. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Annyit tudsz csak tenni hogy nem foglalkozol velük. Én is tapasztalom az autópályás problémát, nem értem. Ha valaki 170-nel megy 2 sávos úton és van aki betartja a sebességkorlátozást, akkor miért a gyorshajtó van felháborodva, komolyan...
2021. dec. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
8%

óóóó Istenem...te vagy az igazi veszély. Évi 50-60 ezer, és ilyent kérdezel?


A szinte pár centi is jellemző tévedés..azt tudni illene, hogy a mögötted jövő eléd lát, és feltételezi, hogy nem fogsz feleslegesen satuzni..

Megbízik benned(na ez a nagy hiba)


Mögöttem is jön az óriási dzsipó, busz, stb, de előttem is megy valaki, tehát felesleges aggódni(kivéve téged).


Szar lehet ilyen feszülten vezetni.

2021. dec. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
Mert idióta és tolni próbál,az ilyet le kell szarni, ha fékezned kell mert pl kijön valaki eléd fékezz nyugodtan, ha beléd jön úgyis ő lesz a hibás.
2021. dec. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

3:

Jobb lenne, ha nem lenne jogsid, mert mentálisan alkalmatlan vagy a vezetésre.


Megbízik abban, akinek a se.ggére megy? Egy rakás dolog történhet, elé ugorhat egy vad, meghibásodhat az autója, durrdefektje lehet, leesik valami egy előtte lévő kamionról, stb., stb. Az életetek múlhat azon, hogy tartod-e a követési távolságot. Akinek van egy kis agya, az felgfogja, de a többieknek is kötelező, nem bíralhatod fel a követési távolságra vonatkozó szabályokat.

2021. dec. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%

"azt tudni illene, hogy a mögötted jövő eléd lát, és feltételezi, hogy nem fogsz feleslegesen satuzni.."


Azt tudni illene, hogy ha a másik seggében mész, akkor semmit nem látsz. És azt is tudni illene, hogy nem "feltételezések" alapján közlekedünk a vakvilágba.

2021. dec. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
7%

50-60 ezer kilométert mész egy év alatt és ezeket a helyzeteket nem tudod kezelni? Valami itt nem igaz, vagyis annyi igaz, hogy attól függetlenül, hogy provokatív jellegű a kérdés és közlöd, te szabályosan mész, még a leírásból kivehető, hogy a rosszindulat jön belőled. Pont ilyen emberek nem kellenek a közlekedésbe.


Mit lehet erre mondani, hogy nem tart követési távolságot? Semmit, ha valaki ökör, azon nem te fogsz változtatni kiváltképp nem azzal ha ráfékezel neki. Ha legkisebb követési távolság van bevezetve azt sem értik/tartják.


Próbálj meg befékezni akkor, amikor a fiatal demokratákat hozzák és egy szempillantás alatt a pápaszemes fickót látod a tükörben félcentire mögötted.


Én is megyek 160-170 körül mégsem csinálom ezt a szabályos lelkekkel, úgyhogy ezt kiszínezted rendesen.

2021. dec. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%

Dehogy kell féklámpát villantani. Leveszed a lábad a gázról, és kész. Lelassulsz arra tempóra, hol már biztonságosnak tartod az adott követési távolságot. Ez akkor nagyon hasznos, ha az illető nem tud előzni... Aztán persze, ha tudna, lehet nyomni neki padlógázzal...

Ha mindig csak sikerélménye van, mert az utak császárának érezheti magát, akkor addig nem nyugszik, ameddig meg nem öl valakit. Ezért minden tisztességes (és a kocsiját utaló) sofőrnek kötelessége, hogy ameddig balesetveszélyes nem lesz a dolog, addig szívassa az ilyen közveszélyeseket. Mivel a rendőrség nem foglalkozik vele, ameddig ütközés nem lesz a tolásból, ezért csak a többi sofőr tud tenni valamit ezek ellen. Emberéleteket tudunk így megmenteni.

2021. dec. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
95%

Finoman lelassítasz arra a sebességre, ami az általa megválasztott követési távhoz biztonságos.

Ha minden normális sofőr ezt csinálná, akkor megszünne ez a "tolás" jelenség, mert még a leghülyébb is rájönne, hogy kontraproduktív.

2021. dec. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%

Az a baj ezzel hogy csak felb@szod vele és csak még inkább barom módjára dühből kezd el menni. A vége meg akár lehet az is hogy egy óvodáscsoport közepén köt ki az autóval egy zebra közepén. Vagy ha tesók ülnek a kocsiban még meg is lincselnek jobb esetben ha megállsz valahol. Nem érdemes ebbe beleállni.


Annyi hogy a megengedett sebességgel kell menni, se gyorsítani, se lassítani nem kell így nincs az hogy szándékosan akadályozod a forgalmat, meg nincs az se hogy gyorshajtasz és ennyi, a rendőr nem bac meg. Ha meg beléd megy akkor beléd megy és kész, majd fizet.

2021. dec. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!