Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért van az hogy sokan nem...

Miért van az hogy sokan nem mennek a megengedett sebességgel?

Figyelt kérdés
mostanában rengeteg tötymörgöt látok az utakon akik csak a forgalmat akadályozzák. Ha lehet menni 50nel akkor is 40nel mennek . Mi lehet ennek az oka ? Tanulóautó ,kamion és traktor kivételével persze .

2021. okt. 25. 13:03
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
9%
Tolni kell őket, akkor általában kapcsolnak, és picit gyorsítanak. Én addig nyomom őket villogtatva amíg egy jó 60ra nem állnak be
2021. okt. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
45%
Ezt én sem tudom megérteni, de engem főleg az idegesít ha traffizó rendőrautót látnak messziről vagy jelzik az autósok hogy vannak rendőrök, esetleg VÉDA közelében vannak akkor rögtön 40-el is alig mernek menni mert gondolják Ők ha 51-el véletlen belehajtanak már kapják is a bírságot... Meg egyébként sokan alapból lassabban mennek, én ezt leginkább lakott területen kívüli útszakaszon látom ahol simán lehet menni 90-el tehát még olyan úthibák sincsenek amik miatt indokolt lenne lassabban menni, és erre néhány autós úgy gondolja inkább lassúzik indokolatlanul. Ha valami gondja van akkor kapcsoljon vészvillogót és ennyi. Sokszor az ilyeneket előzni sem lehet ha folyamatosan jönnek szemből.
2021. okt. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
86%
Szabály szerint az a maximális és komolyan veszik. Végülis a 40 kevesebb, mint az 50. Én általában picivel gyorsabban is szoktam menni a megengedettnél és kihúzódok a jobb szélső sávba, de így is szoktak “tolni”, amikor én szépen nyugodtan szeretnék menni. Ez nagyon idegesítő tud lenni. Autópályán meg előznék egy kamiont erre egy autó ott villog mögöttem, 180-nal akar menni. Akkor ott ki a szabálytalan? Így nehéz közlekedni egy kisebb teljesítményű autóval… Nem mindenkinek telik újabbra.
2021. okt. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
3-assal abszolút egyetértek és ugyanezt tapasztalom. Múltkor útépítésnél 40-60 a limit váltakozva, előzni tilos, rögtön az elején rendőr szemlélődik. Erre 60-65-ös tempónál elkezd tolni a paraszt, ahelyett, hogy inkább megelőzne. Hiszen előzni tilos ugyan, de rövid követési távolságot tartani szintúgy...
2021. okt. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Anyukáját tolja mindenki maga előtt. Engem nyugodtan tolhatsz, max belém jössz, aztán fizetheted a kocsid. Szarok rá. Rokonom is ennyire szájbacseszettül magabiztos sofőr volt, amíg ki nem nyírt egy pár családtagot. Ha annyira k.va jó sofőr vagy, akkor előzzél ki. Hiszen neked annyira jók a reflexeid, annyira f@sza vagy, hogy nyugodtan kitudsz előzni. Sőt te annnyira jó vagy, hogy akár a kikerülő manővert is alkalmazhatnád, amikor 50-el megyek, és tolsz engem 70-el zebra előtt. Na csak nyugodtan. Ha belém vered a kocsidat se fogok gyorsabban menni ott, ahol nem lehet. Fizettessed majd anyáddal a csekkem ostoba, szánalmas emberi lény.
2021. okt. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a kedvenceim az impotens pávák, jön a seggemben 100-as limitnél 110-el megyek, mert az még "legális".

Lehúzódok, mellém ér, jön a VÉDA, satufékkel beláll 80-ra, najó akkor visszamegyek elé, mert megint megy lassabb a külsőben, erre elkezd megint villogni.

2021. okt. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

# ötösnél a pont.


Amúgy a legjobb amikor ötvennel megyek, mert tudom hogy van elbújva egy trafi...tol az istenbarma, aztán üveghangon megelőz, ekkor veszi észre a yard kocsiját...de már késő..

2021. okt. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
86%
5 vagyok. De most komolyan, hiába akar állandóan valamelyik tolni 70-el, amikor én pontosan tudom, melyik kanyarba vágódik elém a helyi testvír 3 babakocsival. De oké, biztos van olyan amikor indokolatlanul megy valaki lassan. Szerintem ez amúgy elég ritka. Pár éve vezetek, nagyon kevés ilyet láttam, annak általában műszaki oka volt. De komolyan kérdem, az egyeshez hasonló majmoktól, ha te ennyire nagyon jó vagy. Mert mondd, hogy nem vagy jó, nem, nem hiszem el. Akkor miért nem előzöl ki kikerülő manőverrel? Annyira izgat ez a téma, hogy valaki így kikerüljön aki ilyen jó sofőr, mint te, hogy még 60-al mersz menni meg villogni. Ahh neked semmi sem lehetetlen, kérlek gyere és előzz ki engem manőverezve. Ne mondd, hogy nem vagy rá képes. Te vagy a magabiztis fasza gyerek sofőr, aki mindenkinél is jobban vezet. Tudsz akkor ilyet is nem?
2021. okt. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
39%

"mostanában rengeteg tötymörgöt látok az utakon"


Megszáradt a tinta a jogsin?

2021. okt. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
79%

Azért, mert a táblán a megengedett maximális sebesség szerepel és nem a kötelező minimális.


Amúgy meg erősen helyszín, út, útviszony, helyzetfüggő.


Például van ahol tudom, hogy szar az út, a fene sem fog rajta vágtatni. Van ahol hiába 50 a határ, amikor egymást érik a zebrák, meg jönnek mennek a népek és rájuk kell vigyázni.


Vagy a legtöbb ismerős helyen tudom mikor hogy váltanak a lámpák. Az esetek nagy részében a sietős birkákat simán utolérem és kedvesen mosolygok rájuk, hogy ugyanott vagyok miközben nem is sietek lámpától lámpáig.

2021. okt. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!