Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lehetséges, hogy egy sima...

Lehetséges, hogy egy sima közúti igazoltatás során "felsőbb utasításra" (mondta ezt a rendőr) lefényképeznek többször is? (telefonnal és fényképezőgéppel is) Ez legális? Ilyet lehet csinálni a rendőröknek?

Figyelt kérdés

2010. szept. 6. 16:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Az utcán szerintem nem. föleg nem telefonnal.


személy jogok. ha bevisznek az örsre az már más. de szerintem ök sem fényképezgethetnek csak úgy. vagy ha meg is teszik minimum egy bele egyezö papírt kell írnod.

2010. szept. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam,itt viszont szó sem volt beleegyezésről.Csak fogták és "felsőbb utasítás" miatt lefotózták géppel,telefonnal többször is az említett emberkéket.Valami szabálysértés vagy bűncselekmény miatt.De mindketten tiszták mint a hó és ezért nem értjük,hogy mi volt ez?Semmi tájékoztatást nem adtak,hogy miről van szó.Panaszt kellene tennünk emiatt?Tehetünk egyáltalán?
2010. szept. 6. 21:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Te miért nem fényképezted le őket?
2010. szept. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez a szolgálati szabályzatba ütköző dolog. Ezt a rendőri intézkedést jogszerűnek csak akkor lehetne tekinteni,ha egy bűncselekmény bizonyító tényét így lehetne igazolni,megerősíteni.De ebben az esetben ez távol állt a ténytől. Javaslom,ha legközelebb ilyen helyzetbe kerül,igazoltatás során jegyezze fel az intézkedő rendőr jelvényszámát,és éljen hivatalos panasszal a megyei illetőségű rendőri szervnél. Üdv: Consiliere
2010. dec. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!