Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire tartjátok be a KRESZ-t?

Mennyire tartjátok be a KRESZ-t?

Figyelt kérdés

Én személy szerint felmérem, hogy mi az, ami még biztonsággal áthágható, amivel csak kismértékben növelem egy baleset kockázatát.


(fontos: mindent, ami a kresztől eltér, kockázatnak tekintem)


- városban gyakran 60 felett közeledek


- kereszteződésnél, körforgalomban a "totyorgóknak" nem mindig adok elsőbbséget, hozzáteszem ezzel nem késztetem őket fékezésre


- egyirányú út legelején ha belátható a kereszteződés és nincs forgalom, gyakran kihajtok, de bentebbről sose fordulok vissza


- autóúton, ha a forgalom engedi 120-130kmh, belátható, egyenes és gyér útszakaszon 150kmh-val közlekedek


- sárgán még átmegyek


Nagyjából ennyi. Ti ezt veszélyesnek ítélitek meg? Nálatok mi az, ami még áthágható?



2021. dec. 22. 14:26
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%

Én eléggé veszélyesnek tartom.

Magam tudatosan nem szeretem megszegni, de ha mindenki picit gyorsabban megy körülöttem, akkor próbálok ahhoz igazodni, de ez nem 10+, és soha nem megyek gyorsabban, ha magam vagyok.

2021. dec. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
87%

"Én személy szerint felmérem, hogy mi az, ami még biztonsággal áthágható"

Ez már rosszul kezdődik.

2021. dec. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
67%

Egyirányúból kijössz forgalommal szemben? És szerinted ki a fäsz számít rád onnan, he? Értem én, hogy nem találod épp szembe magadat senkivel, de a kereszteződésben már megzavarod azt, aki nem is gondolta, hogy jöhetnek onnan , ahogyan a gyalogosok sem fognak mindkét irányból autóra számítani. Szóval erről kůrva gyorsan szokjál le!


Városban 60+ lehet sok, lehet nem sok, de feleslegesnek tuti felesleges, mert többnyire úgyis mások mögött mész 45-60 között valahol és nem nyersz semmit azzal, ha itt-ott 70-nel végigpiritasz. Cserében ha valami gond van, nincs időd reagálni és hoppá van.


A totyorgó meg idegesítő, de ha mégis nyom egy kövéret, ugrik a bónusz.


A sárga is veszélyes játék, bár ha jönnek a seggemben, én is inkább érettre megyek át. De amúgy meg nem akarok egy lendületből piros-sárgára èrkező versenyző miatt Föld körüli pályára állni, szóval ha lehet,nem tetèzem mások hülyeségét a saját hülyeségemmel.


Autópályán meg a 150, ám legyen, ha annyira tiszta a terep és sehol egy kóborló őzsuta...

2021. dec. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
51%

„2/2 anonim ***** válasza:


"Én személy szerint felmérem, hogy mi az, ami még biztonsággal áthágható"


Ez már rosszul kezdődik.”


Első vagyok. Ez rám is igaz. Pl. ha 32 centire parkolok le, nem akarom feltétlenül 28-ra igazítani. :-)

2021. dec. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
48%
Ja, az egész probléma abból indul ki, hogy te felméred és tévedhetetlen vagy.
2021. dec. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

- gyorshajtás. Városban: limit+5, országúton: limit+15, gyorsforgalmin: limit+20.

- indokolatlan stop tábláknál nem állok meg.

- ha nincs forgalom és belátható, akkor a köt. hal. irányt és a záróvonalat figyelmen kívül hagyom.

- sokszor forgalommal szemben (az út bal oldalán) parkolok.

- célforgalmas és lakó-pihenő övezeteken néha áthajtok.


A 6-7 év alatt eddig egyszer sem büntettek meg.

2021. dec. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
5, ezt senki nem állította. Felmérem, igen, ebből tudok következtetni és döntést hozni. Az más dolog, ha egyszer nem jön ki a matek, de szó sem volt arról, hogy tévedhetetlen vagyok.
2021. dec. 22. 14:49
 8/26 anonim ***** válasza:
74%

"városban gyakran 60 felett közeledek"

Van, ahol engedélyezett (pl. Váci út), szóval ez önmagában nem szabálytalan. 50-es limitnél gáz, ha ennyire gyorsan hajtasz, sokkal nagyobb az esélye a súlyos balesetnek.



"- kereszteződésnél, körforgalomban a "totyorgóknak" nem mindig adok elsőbbséget, hozzáteszem ezzel nem késztetem őket fékezésre"

Ha fékeznie sem kellett, akkor nem sérült az elsőbbsége, szabályos voltál. Az elsőbbséggel rendelkezőt csak hirtelen fékezésre/irányváltoztatásra nem szabad kényszeríteni.



"- egyirányú út legelején ha belátható a kereszteződés és nincs forgalom, gyakran kihajtok, de bentebbről sose fordulok vissza"

Ezt leírták előttem, hogy miért gázos. Senki nem számít rád, eléggé balesetveszélyes.



"- autóúton, ha a forgalom engedi 120-130kmh, belátható, egyenes és gyér útszakaszon 150kmh-val közlekedek"

Ha a kresz szerinti autóútra gondolták, akkor annyira nem vészes, sima főúton ez már eléggé balesetveszélyes.



"- sárgán még átmegyek"

Ha már nem tudsz biztonságosan megállni, akkor ez teljesen szabályos.

2021. dec. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
47%

- városban gyakran 60 felett közeledek

Nem mindegy hol, belvárosi környezetben bőven lehet túl gyors


- kereszteződésnél, körforgalomban a "totyorgóknak" nem mindig adok elsőbbséget, hozzáteszem ezzel nem késztetem őket fékezésre

Ha nem kell fékeznie, akkor nem is volt probléma. Az már nagyobb gáz, hogy milyen szempont alapján döntöd el kinek adod meg az elsőbbséget


- egyirányú út legelején ha belátható a kereszteződés és nincs forgalom, gyakran kihajtok, de bentebbről sose fordulok vissza

Ez nagyon gáz


- autóúton, ha a forgalom engedi 120-130kmh, belátható, egyenes és gyér útszakaszon 150kmh-val közlekedek

Egyértelműen sok.



- sárgán még átmegyek

Lásd második pont, így általánosan nagyon gáz.


Alapvetően az egyirányú utcás témán kívül nem lenne egetrengető probléma, nem általános lenne. De így kb. nem kellene az utakra engedni

2021. dec. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Felénk van egy út, amit félig újítottak fel. Ha kifele megyek a településről, akkor a jobb oldalt (tehát a sávban amiben közlekedni kellene) tele van kátyúkkal, van ahol 5 centi mély gödrök is vannak benne. A bal oldala tökéletes az útnak. Itt rendszerint bal oldalt a szembe sávban szoktam huzamosan közlekedni, amíg nem látok senkit szembe jönni velem, vagy valakit nagyon közel hozzám mögöttem. Szerencsére szinte nyílegyenes az út, így belátható. Ezt leszámítva nem igazán szoktam szabályt szegni.
2021. dec. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!