Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha piros riasztás van ónos...

Ha piros riasztás van ónos eső miatt akkor ne is menjek dolgozni?

Figyelt kérdés
Nem rég kezdtem buszozni, esik az ónos eső elvileg holnap, írják, hogy senki ne induljon útnak, nos hát akkor ez rám is vonatkozik, nem? Elmegyek aztán meggcsúszok lesz a baleset és sosem mosom le magamról. Mennyire díjaznák majd a főnökök?
2021. dec. 26. 00:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
47%
Ha nem mennél, én úgy kirúgnálak, hogy a lábad se érné a földet.
2021. dec. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%

Senki ne induljon útnak, mármint kocsival,

akinek nem muszáj. Attól még nem áll meg az élet. De készülj, hogy a tömegközlekedés is belassulhat.

2021. dec. 26. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%

Semmiképp se menj dolgozni.

Ha a főnököd számonkér, mondd meg neki, hogy az interneten olvastad, hogy nem kell menni.

2021. dec. 26. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

Természetesen ha egy konkrét útszakaszon nem adottak a biztonságos közlekedés feltételei, jogosan megtagadhatod, hogy teljesítsd a járatodat azon az útszakaszon. Ez normális, megszokott, bár nem túl gyakori dolog. (Pontosabban egy-egy , jellemzően hegy- vagy dombvidéki szakaszon ilyen időjárás esetén rutinszerűnek számít, hogy szórást kérnek, mielőtt behajtana oda a menetrend szerinti busz.)


De csak azért, mert riasztást adtak ki, nem áll le a teljes közérdekű üzem. Késésed nyilván lesz, ez ilyen.

2021. dec. 26. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
67%
Nem kell menned. Mármint nem az ónos eső miatt, hanem mert alkalmatlan vagy buszsofőrnek.
2021. dec. 26. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy alkalmatlan vagyok, csak annyira nincs ember, hogy engem is felvettek. Milyen durva azért ez, nem? Anno milyen menő szakma volt most meg..
2021. dec. 26. 08:53
 7/17 anonim ***** válasza:
85%
Akkor senki se menjen dolgozni, és álljon meg az élet az egész országban. Nyilván ez a KÉRÉS azokra vontakozik, akiknek nem halaszthatatlan dolguk van, és egyáltalán nem lenne muszáj elindulniuk. Ettől még a tömegközlekedésnek működnie kell, nincs olyan indok a munkahelyen, hogy azt mondták a tévében, hogy senki se induljon útnak. Vagyis van, de a álasz az lesz rá, hogy akkor ez fizetetlen szabadság, vagy kapásból fegyelmi és/vagy kirúgás.
2021. dec. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Amúgy az az izgi ebben, hogy pont a megengedett 3.5 mm profilmennyiségű a kereke a busznak, vittem műhelybe, hogy nézzék meg, de jó az. :/
2021. dec. 26. 09:22
 9/17 anonim ***** válasza:
68%
#8 Nem mintha ónos esőnél számítana bármit is a profilmélység. De amúgy 4mm a megengedett, nem 3,5mm.
2021. dec. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
79%
Van olyan lehetőséged is, hogy megtagadod a munkavégzést, mert nem biztosítottak a biztonságos körülmények (megjegyzem, hogy ha pl. a profilmélység még pont hatértéken belül van, akkor ezt sem fogják elfogadni indokként). Persze ebben az esetben is simán kirúghatnak. AMúgy ha nem esik az ónos eső, akkor nem lehet kifogás az időjárás, mert nincs akadályozó tényező. Az meg senkit sem érdekel, hogy MAJD, KÉSŐBB, TALÁN lehet valami VALAHOL.
2021. dec. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!