Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Holnap ónos eső, mi várható...

Holnap ónos eső, mi várható napközben autópályán?

Figyelt kérdés
Pestről kell lejutnunk Szegedre Autópályán, a napszak szinte mindegy, de rokonok azt mondják veszélyes elindulni (Csongrád megyére riasztás van kiadva), várjunk még egy napot. Tényleg ennyire gáz, vagy napközben azért kevésbé fagy?
2021. dec. 26. 19:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Nyugalom, szerintem már most sózzák előre. Autópályákat általában nem hanyagolják el.
2021. dec. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

Biztos hogy sózva lesz az út elvégre az 5-ös Szerbiát köti össze az országgal


Nyilván ha látod hogy a víz fagy az ablakra nem 200-zal kell menni

2021. dec. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

#1

Persze, ma sem hanyagolták el: M6-oson állt a hó, mi pedig M44-esen jöttünk, tiszta jég volt végig, belső sáv pl. Lényegében használhatatlan, külsőn a keréknyom elfogadható. Sózva nem volt.

2021. dec. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%
Autópályán normális állapotú autóval értelmes sofőrnek nem fog gondot okozni közlekedni
2021. dec. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
15%
Jó, és ha ónoseső van, akkor mivan? Mész lassabban, és kész.
2021. dec. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

4 -es, nem is feltétlenül azért veszélyes útra kelni, mert te magad megcsúszol, hanem mert jön egy-egy barom, aki nem vesz tudomást a fizikáról és könnyebben tesz kárt benned, mint mondjuk száraz úton.


Én ezért hanyagolnám az utazást, nem pedig a saját vezetési képességeim miatt, mert jöttem már friss hóesésben több száz kilométert is.

2021. dec. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%
#6: Így van, pont ezért írtam az autópályát. Ott nulla közeli az esélye annak, hogy más miatt szenvedj balesetet, ha te magad kontroll alatt tartod a dolgokat. Ha lemész egy főútra, pláne ha az mondjuk rossz minőségű, esetleg több éles kanyarral, sávelhúzással, emelkedővel van, akkor abszolút igaz, másoktól függ nagy mértékben a te épséged is
2021. dec. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

hát nem tudom.. nem igazán rutinos soförrel mennénk, de nagyon jó lenne Szegedre érni. Viszont egész napos esőt illetve abból havazásba váltó időt jósol, ráadásul egész nap nem megy a hőmérséklet fagypont fölé.

[link]

2021. dec. 27. 09:38
 9/11 anonim ***** válasza:
20%

Ha ennyire parázol, akkor vezessen valaki rutinosabb, vagy otthon kell maradni októbertől márciusig.

Esetleg vonat/busz

2021. dec. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Vortrex ***** válasza:
87%

Hát én nem úgy vettem észre, hogy valaha is előre lesózták volna. Nagyon sok emlékem van arról, ahogy az autópályákon a 10cm mély hó nyomvályúból kell kiugorni a kocsival, amikor sávot akarsz váltani, olyankor néha meg is indul keresztbe az autó, volt hogy csak az fogta meg, hogy a következő nyomvályú irányba rakta, élmény.

Pár éve ugyan ilyen helyzetben indultam el az M6-on Pécsre, és katasztrófa volt, 30km-enként baleset, rendőr/mentő helyszínen, de hókotró egy darab nem volt.

2021. dec. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!