Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lehet a hátsó ülésen fekve...

Lehet a hátsó ülésen fekve utazni egészségügyi okok miatt?

Figyelt kérdés

A barátomnak cisztája van a derekán, ami miatt nem ülhet már évek óta, máskülönben a seb szétreped. Most azonban szükség lenne arra, hogy autóval tudjunk közlekedni, de nem tud sehogy máshogy, hacsak nem fekszik le a hátsó ülésen.


Ha megállít a rendőr, akkor erre lehet hivatkozni? Vagy ha nem, akkor mekkora büntetésre lehet számítani?



#utazás #ülés #biztonsági öv #Egészségügyi ok
2021. dec. 29. 11:27
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Ha igazolva van az eü ok
19 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem a rendőrök se ennyire tajparasztok hogy ezért megbüntessenek valakit.
2021. dec. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
23%
Ez egyedi eset. Érdemes a helyi rendőrörsön megkéredzni.
2021. dec. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
38%
Szerintem lehet.
2021. dec. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Nem vállalnék ekkora felelősséget, hogy hátul fekve utazik valaki, aki nincs bekötve.
2021. dec. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%
Nem veszélyesebb mint buszon állva utazni…
2021. dec. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%

Hivatalosan ez nem lehet mentség, ha csak nem arról van szó hogy vészhelyzet van (a vészhelyzet nem azt jelenti, hogy máshogy nem tudsz eljutni oda ahova kell, hanem hogy pl. azonnal be kell vinni a kórházba mert 20 perc múlva meghalna különben).

Az más kérdés, hogy a gyakorlatban 99 % hogy el fog engedni a rendőr.

2021. dec. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
46%
Mondjuk szerintem elég necces így közlekedni. A fekvés alapból sem előnyös, de írtad hogy nem ülhet a barátod. Egy esetleges nagyobb fékezésnél nem lesz gond? Gondolom hogy az ülések közé beesni sem túl előnyös ilyen esetben.
2021. dec. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem a rendőr meg fog büntetni arra hivatkozva, hogy vannak betegszállítók is akik arra lettek kitalálva, hogy az ehhez hasonló helyzetű embereket szakszerűen szállítsák A-ból B-be.


De egyébként ettől függetlenül 100x körültekintőbben, de én is bevállalnám, hogy így szállítok embert ha szükséges.

Nyilván gyorsforgalmira nem mennék fel vele.

2021. dec. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%
Vagy akár gumipókozhatnátok az autó tetejére.
2021. dec. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%
Egészen biztosan profi (értsd: nem tróger!) betegszállítóra bíznám a feladatot. Ha nem ülhet a ciszta miatt, akkor jó eséllyel az ülésről legurulva is veszélyesen sérülhetne, márpedig rögzítetlenül erre minden esély megvan.
2021. dec. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!