Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mièrt nem szedik le a règi...

Mièrt nem szedik le a règi jeleket az utakon?

Figyelt kérdés
Vàcin benèztem a sàvot, mert fent volt a règi festès is. Majdnem baleseteztem, az utolsó pillanatban vettem èszre a hibàmat. Ha balesetezek, èn lettem volna a bűnös. Mièrt nem lehet leszedni a règit, mièrt sàrgàbal kell àtfirkàlni, hogy ne legyen egyèrtelmű? nagyon dühítő....
2022. jan. 4. 08:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Jelezd a közútkezelő felé, különben meg ők is felelősek lettek volna.
2022. jan. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hogy tudom jelezni? illetve mièrt lettek volna ők is? ebben az esetben ha ők is hibàsak, akkor a màsik autóssal mit kellett volna lebeszèlnem? hogy èn vagyok a hibàs, de nem ismerem el ez miatt, ès hívjunk rendőrt?
2022. jan. 4. 08:24
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
E-mailben akár. Azért lettek volna ők is, mivel az autók az útburkolati jelek alapján tájékozódnak. Ha azok rosszul vannak fel festve abból baj történhet.
2022. jan. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

Ezek az "átfirkálások" szerintem KRESZ szerint megfelelőek.

Forgalmi rend változást jeleznek, és előttük kint van az erre figyelmeztető tábla, gyakran sebesség korlátozással együtt.

2022. jan. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
akkor dèlben mindenkèppen jelzem nekik.
2022. jan. 4. 08:32
 6/14 anonim ***** válasza:
43%
#4 Az átfirkálás mikor feketén lefestik a régi jeleket az még oké. Felénk most volt útépítkezés, egy részen 6 fehér és 4 sárga jel van össze-vissza ahogy tologatták a sávot az építkezés miatt.
2022. jan. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%

#6

Igen, és ilyen helyeken kirakják előre a figyelmeztető táblákat (útépítés, forgalmi rend változás, 30-as korlát). A sárga felfestések szabályosak ilyen ideiglenes helyeknél.

2022. jan. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Forgalom rend vàltozàs belsősàvra vonatkozva, a menetiràny szerinti balkèz, vagy jobb kèz fel kell kihelyezni? mert jobb kèz (külsősàv mellett) van tàbla, belsősàvra vonatkozóan, ès a kresz engedi a sàrga jelzèseket. Forgalmi sebessègkorlàtozas itt nincs a dózsànàl 70 KM/h a lehel tèrnèl mar van, de ott is csak 50 es. Amúgy a dózsànàl ideiglenesen kihelyezett 50 es megoldàs lehetne, napközben a dugóban úgyse lehet többel menni, viszont este megelőzhető funkciója lehetne. ha betartjàk.De az èn esetembe az 50 km/h jobb lett volna, nem lett volna olyan szűkös a szitu, vagy az a pici plusz gondolkozàsi időm lett volna, hogy maga a helyzetet elkerüljem.
2022. jan. 4. 08:38
 9/14 anonim ***** válasza:
84%
#7 Na igen, viszont megszűnt a terelés, a sárga csík ott maradt. Sőt két terelés volt, így két sárga sáv van, plusz az eredeti fehér, és még erre festették rá az új fehéret ami 1 méterrel el van tolva.
2022. jan. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%

Ideális esetben semmi baj nincs az ideiglenes jelzésekkel, ha azokat következetesen helyezik el és folyamatosan karbantartják.


A gond Budapesten és sok más helyen is az, hogy ha a kihelyezéskor próbálnak is jól követhető jelzèseket használni, azok a ma használt szalagos technológia miatt elmozdulnak. Ez természetes dolog, hiszen pont a könnyű áthelyezhetőség a lényege ennek, szemben a festéssel. Csak ugye erre oda is kelle e figyelni a közútkezelő ill beruházó részéről.


Ahogyan arra is figyelni kell, hogy ha egy állandó jelzést nem lehet minden kétséget kizáró módon érvénytelenné tenni egy ilyen helyzetben, akkor azt bizony tisztességesen fel kell marni vagy lefesteni és ez szerintem sokszor nem történik meg.


Legalábbis én kifejezetten rutinos vagyok, Budapesten meg pláne, de különösen a metrópótlós útvonalakon, főleg sötétben, esőben kimondottan nehéznek találom a sávok követését illetve helyes megválasztását.

2022. jan. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!