Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Felborultam autóval? Mennyi a...

Felborultam autóval? Mennyi a pénzbüntetés?

Figyelt kérdés
Egyedül mentem, nem volt alkohol bennem, kárt csak az autómban okoztam. A rendőrök ennek ellenére megfognak büntetni. A kérdés, hogy mennyire számíthatok? Nem mentem többel a megengedettnél.
2022. jan. 12. 10:56
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
69%
Pár éve a kolléga csak lecsúszott egy kanyarban, de totálra törte a kocsiját, őt 30 ezerre büntették.
2022. jan. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
38%
Ha nem volt semmilyen szabálysértés, mégis mire fel büntetnek?
2022. jan. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
88%

Feltehetöen nem megfelelö sebességgel ment a kérdezö (meg az 1-es ismeröse), ugyanis nem csak a megengedett sebességet kell fogyelembe venni, hanem az útviszonyoknak, látási viszonyoknak és az idöjárásnak megfelelöen kell megválasztani.

Általában ha valaki kicsúszik kanyarban vagy felborul, az annak a jele, hogy túl gyorsan ment a körülményekhez képest.

2022. jan. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
47%

Jól írja a #3!

Így van leírva a KRESZ-ben, tehát leegyszerűsítve, az illető nem tartotta be a KRESZ-t. Nem konkrétan egyik-másik paragrafust, hanem az alapvető dolgokat.

2022. jan. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
88%
Velem is volt ilyen, a rendőrök nem mondtak semmit a helyszínen. Aztán beidéztek eljárás alá vont személyként, elmondtam, hogy mi történt, nyilatkoztam, hogy nincs keresetem, nincs gyerekem stb. meg hogy nem volt korábban ilyen ügyem, elismerem a szabálysértést, szóval mindent, ami enyhítő körülmény. Rendes volt mindenki, csak figyelmeztetést kaptam. De ha megbüntetnek, akkor ilyen 30 ezer körül szokott lenni.
2022. jan. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Jól van 30 ezret még túlélek, bár idegesítő, hogy azért mert csak magamnak okoztam kárt, még meg is büntetnek.
2022. jan. 12. 11:57
 7/26 anonim ***** válasza:
39%
A KRESZ egy törvény. Ha törvényt sértesz, azért büntetés jár. Mi ebben a furcsa?
2022. jan. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
7%

Ez rendőrségtől függ mennyire büntetnek.

#6 Jogos, viszont azért büntetnek mert minden baleset valami szabálysértés, esetleg bűncselekmény következménye.

Ha lesodródtál az azért volt mert figyelmetlen voltnál vagy nem az útviszonyoknak megfelelően vezettél, magyarán szabálysértést követtél el.

2022. jan. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
88%
És ha kiszaladó kóbor állat, esetleg kiguruló labda, kiszaladó gyerek miatt rántja félre a krmányt, ott nem hiszem, hogy lenne bármilyen bírság, ha mindent betartott.
2022. jan. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
84%
#9 Ott természetesen nem.
2022. jan. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!