Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Felborultam autóval? Mennyi a...

Felborultam autóval? Mennyi a pénzbüntetés?

Figyelt kérdés
Egyedül mentem, nem volt alkohol bennem, kárt csak az autómban okoztam. A rendőrök ennek ellenére megfognak büntetni. A kérdés, hogy mennyire számíthatok? Nem mentem többel a megengedettnél.
2022. jan. 12. 10:56
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
39%
Ez tanulságos eset, ha netán belekeveredek egy ilyenbe , akkor mindenképp lesz a jegyzőkönyvben átszaladó róka. Csak kell a kocsiban rókanyom-mintákat tartani, hogy legyen nyoma a jószàgnak! :)
2022. jan. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
#11 csak a te lábnyomaidat is rejtsd el vhogyan :p
2022. jan. 12. 14:26
 13/26 anonim ***** válasza:
81%

"idegesítő, hogy azért mert csak magamnak okoztam kárt, még meg is büntetnek."

Nem azért büntetnek meg, mert magadnak okoztál kárt, hanem mert okozhattál volna másnak is. Nem rajtad múlt, hanem a szerencsén, hogy pont nem volt ott senki és semmi. Nem derül ki, hol és milyen körülmények között borultál, de ha a padkán sétáló óvodáscsoportra borulsz, vagy az út menti kerékpárúton haladók közé, akkor egész más lenne a helyzet, nem?

Na ezért jön a bünti, hogy gondolkodj.

2022. jan. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
13# Túl sok a ha. Én is HA elmennék a lottóra, és Ha megnyerném, AKKOR elmennék hawaii-ra, HA, de túl sok a ha. Mint ha lenne nálam egy fegyver és már azonnal le kell engem tartóztatni, mert azzal bizony le is lőhettem volna vkit. Én meg úgy gondolom, hogy a helyzethez mérten logikusan kéne gondolkodni. Országúton történt. Nincsenek járókelők. Ráadásul éjfélkor történt. Pláne nincs járókelő. Viszont akkor hadd kérdezzek meg már vissza az állambácsihoz. Ha nekik szabad büntetniük engem ezért, akkor őket miért nem szabad azért, mert nem takarítják le a közutat, amit az adómból tartanak fel, vagy mi? Egy forgalmas közútról van szó, ahol naponta tízezrek haladnak át, csak hát éjszaka megy a barátok közt ismétlés, és nem érnek rá takarítani, mert végig hófelfúvások voltak.
2022. jan. 12. 15:16
 15/26 anonim ***** válasza:
78%

"bár idegesítő, hogy azért mert csak magamnak okoztam kárt, még meg is büntetnek."

Nem azért büntetnek, mert magadnak okoztál kárt, hanem mert csak szerencsén múlt, hogy másnak nem. Ha netán lett volna valaki, akinek nekimégy, akkor nem csak neked lett volna károd, ezt nevezik veszélyeztetésnek.

2022. jan. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
67%

#14

"Mint ha lenne nálam egy fegyver és már azonnal le kell engem tartóztatni, mert azzal bizony le is lőhettem volna vkit."

Nem tudom, a világ mely részén élsz, de Európában, ha felfegyverkezve flangálsz az utcán, bizony elkapnak. Ezzel most újat mondtam?


"Én meg úgy gondolom, hogy a helyzethez mérten logikusan kéne gondolkodni."

Nem. Be kéne tartani az előírásokat. Persze lehet okoskodni meg kifogásokat keresni, de a szabály egyértelmű: az útviszonyoknak megfelelő sebességgel kell közlekedni. Pont. A hatóságot pedig nem érdekli, miért nem tartod be a jogszabályt. Megnézik, melyik paragrafus milyen következményekkel jár és küldik a csekket.


A további kifogásaid (miért nincs letakarítva az út, stb.) egy teljesen más vita tárgyát kell hogy képezzék, a te esetedben ez irreleváns. Mert ugye épp te mondtad, hogy a sok ha nem érdekel: ha le lett volna takarítva az út, stb. Szóval az ilyen jellegű kérdéseidet a politika kategóriában tedd fel.

2022. jan. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
20%

Ha rád tudnak húzni valami szabálysértést, akkor az erre megszabott büntetést kapod, de tudni kell hozzá, hogy mit húznak rád.

Ha nem tudnak semmit megállapítani, még relatív gyorshajtást se, meg semmit, akkor nem kapsz büntetést.

Rokonom tavaly belecsattant egy dugó miatt fékező autóba.

Beláthatatlan helyen egyszer csak elkezdett mindenki vészfékezni a feltorlódott kocsisor miatt, az előtte lévők meg tudnak állni, ő meg nem, totálkáros lett a kocsija, meg az előtte lévőt beletolta az őelőtte lévőbe.

A helyszínelés megállapította, hogy megengedett sebességgel ment, a szemtanúk szerint megfelelő követési távolságot tartott, ittas nem volt, stb., szóval semmit nem követett el, csak el volt gondolkodva, és lassan reagált, a lassú reagálást meg nem tiltja jogszabály. Én is furcsának tartottam, hogy nem húztak rá semmit, de így történt. A rendőrök szerint ott hetente kétszer történnek ilyen ráfutások, azt mondták, nem is szoktak senkit megbüntetni, ha amúgy normálisan vezetett.

2022. jan. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
74%
30k-ra fognak büntetni, az indok pedig: nem az útviszonyoknak megfelelő vezetés. Hiszen ha az útviszonyoknak megfelelően vezettél volna, nem borulsz fel.
2022. jan. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
0%

"És ha kiszaladó kóbor állat, esetleg kiguruló labda, kiszaladó gyerek miatt rántja félre a krmányt"


Mindegy, ki szalad ki az autó elé, nem rántod sehová a kormányt. Vészfékezel, kormányt egyenesen tartva.

2022. jan. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
68%
Tisztelt kérdező, a te logikád szerint semmilyen szabálysértést (pl. abszolút gyorshajtás, piros lámpán áthaladás, záróvonal átlépés, tiltott bekanyarodás stb.) nem kéne büntetni, ha valaki azzal legfeljebb magának okoz kárt vele; pláne, ha senkinek, még magának se.
2022. jan. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!