Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért van ennyi joga a gyalogo...

Miért van ennyi joga a gyalogosoknak és bicikliseknek?

Figyelt kérdés
Egyik csoport sem ismeri a KRESZt, nem kell vizsgázniuk, minden tudás nélkül kóvályoghatnak az utakon össze-vissza. Szerintem nem csak én vagyok az egyetlen autós, aki nagyon unja már a közlekedni nem tudó biciklisek és gyalogosok hadát. Ráadásul nekik van elsőbbségük általában, miközben az autósoknak sokkal hosszabb idő megállni (nehezebbek). Emellett semmilyen adót nem fizetnek, amit az autósoknak kell. Mit lehetne velük kezdeni?

2022. jan. 20. 15:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
79%

Jogos, amit a 8 is ír! :)


Én kb. 50-50%-ban járok bicajjal és autóval. Sokkal több a bunkó autós (lecentizés, fölösleges dudálás, kerékpárúton parkolás, etc.) mint a bringás...

2022. jan. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Pont azért van annyi "joga" a gyalogosnak és a kerékpárosoknak, mert ők nem biztos, hogy tanultak KRESZ-t, viszont te biztos, hogy tanultál. Neked kell vigyázni rájuk. Ha téged ez frusztrációval tölt el, akkor ne ülj autóba.
2022. jan. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
12-es jól kiemelte a lényeget: mivel irreális a gyalogos közlekedést részletes KRESZ-ismerethez kötni, ráadásul nem védi őket karosszéria , inkább egy sor rendelkezés védi őket . Ez teljesen logikus és rendben lévő.
2022. jan. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Pár esettől eltekintve, nem a tudás hiánya a fő probléma, hanem a morál. Mivel IQ nem kell hozzá, számonkérés, elszámoltatás gyakorlatilag nincs, ezért mindenki azt csinál amit akar, és amit elbír a bőr a képén.
2022. jan. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
77%
Azért nehogy már sajnálni kelljen valakit hogy autóval meg kell állnia, vagy biztos oly nehéz a pedált lenyomni, közben üldögél a hűtött/fűtött utastérben míg a gyalogos/biciklis nem.
2022. jan. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
50%

a kerékpáros egyetlen KRESZ szabályt tart be:


lehet piásan vezetni.

2022. jan. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
66%

Bajcsy-Zsilinszky út 3 sávos út, az autók 1 sávban állnak, a 2 tiltott sáv üres biciklis meg nem a neki kijelőlt kerékpár sávban,

hanem a járdán szabálytalanul a gyalogosok között.

2022. jan. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
52%

#17: a Bajcsy-n kitiltották a bicajosokat a buszsávbol a metrópótlás idejére.

Ezzel egyudőben az Arany János u. metrónál megszüntették a bicikliutat is.

Azt nem értem amúgy miert kell 2 buszsáv egy irányba.

2022. jan. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!