Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Olyankor mi van ha gyalogos...

Olyankor mi van ha gyalogos megy a zebra felé a járdán és mikor odaér hirtelen fordul a zebra felé, előtte nem néz körül és te már majdnem átmész a zebrán autóval?

Figyelt kérdés
Szokott ilyen előfordulni, ilyenkor mit kell csinálni? Satufék, mert nem képes jelezni szándékát, átmenni előtte vagy alapból gyök 2-vel menni, mert jaj lehet hogy átkedveskedik menni? Már majdnem a zebrán vagy amikor odafordul
2022. jan. 27. 11:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Alapból gyök2-vel kell menni, ha nem vagy biztos benne hogy "átkedveskedik-e" menni.🤷‍♂️
2022. jan. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

A zebrát olyan sebességgel kell megközelítened, hogy eleget tudj tenni elsőbbségadási kötelezettségednek. Én ilyenkor már lassítani szoktam, illetve figyelem, hogy lelép-e vagy nem.

Bár azt nem tudom, hogy hogy jelezhetné hamarabb a szándékát, indexeljen?

2022. jan. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Pl. hátranéz, nem hirtelen odafordul, amikor már majdnem a zebrán vagyok...
2022. jan. 27. 11:28
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Alapból gyök2, nem tudsz vele kezdeni semmit. Még ha van fedélzeti kamerád is necces, hogy felmentsenek. Még akkor is, ha szándéka, ráutaló magatartása nem is volt.
2022. jan. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
Alapvetően úgy kell megközelíteni a zebrát, hogy minden körülmény között meg tudj állni.
2022. jan. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%
2022. jan. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
55%

Már leírták a tankönyvi választ, de érdekelne, hogy akik ezt válaszolták, élőben tényleg így vezetnek-e...

Egyébként sokat nem tehetsz, megpróbálsz úgy közlekedni, hogy a várható helyzeteket tudjad kezelni, a váratlanakat meg majd akkor elhárítani. 18 éve vezetek, az alatt 1-2 ilyen eset volt nekem, amikor megtrükközött a gyalogos. Határozottan egyenesen ment, nem nézett a zebra felé, de amikor elérte 90°-os szögben elfordult.

2022. jan. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%
#7: Tényleg. Nem csak úgy lehet közlekedni, hogy fix gázpedál állással megyünk a zebra felé, aztán satufék, ha meggondolja magát a gyalogos, vagy pedig messziről már vánszorgunk. A zebrák szinte mindegyike belátható elég messziről ahhoz, hogy gázelvétellel, esetleg gyorsítással el lehessen kerülni azt a pontot, hogy teljesen egyszerre érkezzetek meg és intenzív manőverre legyen szükség.
2022. jan. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
66%

7-es, képzeld , én minden kérdéses beláthatóságú zebra előtt fékkészenlétben vagyok, ahol pedig konkrétan akadályozott a beláthatóság, le is lassítok 20-25-re. Ugyanezt megteheted akkor is, ha egy amúgy jól belátható zebra közelében csámborog valaki. Így azért könnyű lereagálni a váratlanul forduló gyalogost is.


De amúgy nem vagyok tökéletes : régi parám, hogy balra kanyarodás közben a szemből jövők miatt kapkodó, mögöttem szintén balra kanyarodó autós telibetalál, ha megállok a zebra miatt. Ilyen esetre is kell készülni , szóval ilyenkor bizony van, hogy nagy ráhagyással, de elmegyek a gyalogos előtt.

2022. jan. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%
Neked úgy kell odaérkezni, hogy át tud engedni a gyalogost. Tökmindegy hogy most kezenálva, négykézláb, háttal vagy oldalasan, pókjárásban, cigánykerekezve vagy egy lábon ugrálva akar átmenni, elsőbbsége van és kész.🤷‍♂️
2022. jan. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!