Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sajnos sokadik alkalom, hogy...

Sajnos sokadik alkalom, hogy alig veszem észre a gyalogost az átkelőhelynél. Ezek a néhány éve felszerelt lámpák kevés fényt adnak. Hol lehetne kérni, hogy a gyalogátkelőhelyeknél erősebb lámpák legyenek?

Figyelt kérdés
Egy alkalommal már tettlegességig fajult a vita, amikor a későn észrevett biciklis miatt fékeztem, és majdnem belémjöttek. A mögöttem érkező autós a négysávos úton átmenő biciklist nem látta meg, és azt hitte büntetőfékezek. Ma reggel egy szembejövő autós annyira későn vette észre a gyalogost, hogy esélye nem volt megállni.

2022. febr. 4. 20:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A helyi önkormányzatnál.


De alapvetően a járművezető dolga lenne, hogy fokozott óvatossággal közelítse meg a gyalogátkelőt és eleget tudjon tenni az elsőbbségadási kötelezettségének, akkor is ha nehezen belátható a gyalogátkelő.

2022. febr. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

Őszintén, balfaszok vagytok. Te is, meg a mögötted jövő is. A táblát látjátok, nem?

Megérdemlitek egymást.

2022. febr. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ez természetes, hogy a járművezető dolga. Viszont ez állandó balesetveszély, hiszen nem látod aki át akar menni az úton. Persze van néhány átkelő ahol meghagyták a régi lámpát, és tisztán látni a gyalogosokat is.
2022. febr. 4. 21:17
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

A fényszórót be kéne kapcsolni és lassabban kéne menni.


A hozzád hasonló autóvezetők a balesetveszélyesek, akik ugyanúgy nyomják neki, akkor is ha nem látnak.

2022. febr. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó, bár én este sötétben fel szoktam kapcsolni a világítást vezetés közben. Ha hozzám hasonló autó vezetők lennének előfordulhat, hogy biztonságosabbak lennének az utak. Hivatásom is a vezetés, ès balesetem sem volt az én hibámból, de a gyalogátkelőhelyek megvilágítása attól még botrànyos.
2022. febr. 4. 21:41
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
hát a Tétényi úton még súlyosbítja a helyzetet a középen magasra nőtt cserje...a napokban levágták, mert nem látszott tőle az átkelő gyalogos...ha valaki óvatos, és ezért lassan megy, egy ideges titán máris dudál...
2022. febr. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Orbán vejét kell tárcsázni, ő csinálta ilyenre a világítást!
2022. febr. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Neked találták ki a Kreszben a "gyalogátkelő helyett megfelelő óvatossággal kell megközelíteni" részt, a nögötted levőnek meg a követési távolságról szóló bejegyzést.
2022. febr. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem a kérdést. Ha rossz a közvilágítás, akkor azt látom, hogy rossz, a táblát észreveszem, így eleve lassan közelítem meg a zebrát. Hogyan lehetséges, hogy ha valaki körültekintő, akkor mégis elcsapja a gyalogost? Zebra olyan helyen is lehet, ahol egyáltalan nincs közvilágítás, akkor ott észre sem veszed? Rémisztő az egész, hogy ilyen emberek is autót vezetnek.
2022. febr. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy aggódtok, de mint mondtam nem okoztam balesetet, mivel a hivatás is ez, igyekszem a szabályokat is betartani. A gondom, hogy a gyalogátkelők vannak félhomályban, és elég későn venni észre a gyalogosokat. Kedves utolsó. Tényleg rémisztő, még nagy kamionokhoz is odaengednek. Hová megy ez a világ…😁
2022. febr. 4. 23:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!