Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért villogtak rám kétszer...

Miért villogtak rám kétszer is ma az autópályán? (kezdő vagyok)

Figyelt kérdés

Ez volt a 2. alkalom, hogy mióta van jogsim autópályán mentem. Mindenhol betartottam a sebességhatárt, pont annyival mentem, amennyivel szabad. Nem hinném, hogy lassan mentem volna, mert még így is előztem többnyire. Az első esetnél beért mögém nagy tempóval és villogott. Átmentem a másik sávba. Kb 20 perc múlva ugyanez megtörtént.

Amikor hazaértem megnéztem, minden rendben volt a kocsimmal + szabályosan közlekedtem végig. Szimplán csak azért villogtak rám, mert jeleztek, hogy menjek át a másik sávba és engedjem el? Ha tényleg csak ezt akarták, akkor miért nem tették meg ők? Simán átmehettek volna. Autópályán amúgy gyakori az, hogy ennyien villognak? Bocsánat, ha hülye kérdés, mint mondtam kezdő vagyok.


2022. febr. 11. 16:27
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Külsőben vagy belsőben voltál, amikor villogtak rád?

Egyébként a magyar pályán a sok barom szerint a 140 is csak nagypapás tötyörgés, és levillantanak, ha ennyivel előzöl. Nekik nem derogál a szabályos közlekedés.

Mindenesetre jobb, ha előtted vannak, mint mögötted.

2022. febr. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
feltartottad a mögötted haladót. magyarországon elvárás, hogy a megengedett sebesség + 20 km/h legyen a tempód minimum. ha annyival mész ami a megengedett, akkor mazsolának tart a legtöbb autós.
2022. febr. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
86%
Mivel csak balról előzhetnek, ha a belső sávban gurulsz nem fognak tudni. Csak akkor menj belső sávban ha előzöl. Ez egyébként kresz szabály
2022. febr. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
Bírom amúgy hogy az 1.4 g astra, 4es golf, 1.9 tádék, dusterek országában elő van adva, hogy autópályán 190el kell tolnod neki
2022. febr. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Énnnnn válasza:
38%

"Szimplán csak azért villogtak rám, mert jeleztek, hogy menjek át a másik sávba és engedjem el"


szimplán, mert ott az egó szárnyakat kap

2022. febr. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

Ez az átka a városi vezetésnek, hogy mindenki a belső sávban megy és mehet is. Jobbra kellene tartani még ha a megengedett sebességgel haladsz is. Nincs vele semmi baj, viszont aki felette megy, azt el kell engedni. Gondolom azért villantottak, mert volt elég hely arra, hogy kisorolj előle és nem tilos az előzési szándékot ilyen módon jelezni. Csak a magyar fogja fel személyes sértésnek.


Jah igen és a középső sávból is tarts jobbra, ugyanis az a legidegesítőbb.


Jobbról pedig azért nem előznek meg, mert nem lehet. Az elhaladás más, azonban te konkrétan előzésről beszélsz.

2022. febr. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
31%

Igen, valószinűleg. Bárén villogni nem szoktam ha már közel megyek hozzá elmegy előlem általában, de lehet sötét volt már.


Rendes vagy, hogy betartottad de azt szokták mondani, hogy nem a 130at kell tartani hanem a forgalom tempójához igazodni, és ez igaz is, persze nem tudom milyen forgalom volt, hazafelé munkábol délután szokott azért.


Jól tetted hogy elmentél előle, ügyesen megoldottad, majd az összeset levillogja amíg haza nem ér.

2022. febr. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

Valószínűleg nem tettél eleget a jobbratartási kötelezettségednek és ezzel indokolatlanul akadályoztad a forgalmat. A villogással az előzési szándékot jelezték.


Lakott területen kívül szigorú jobbratartás van: csak előzéskor mehetsz a belsőbb sávokban.

2022. febr. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
94%

Hű gyerekek, de szerencsések vagytok! Én bizony úgy 20 év tapasztalattal azt mondom: bizony időről időre megesik, hogy hiába nincs értelme kisorolnod mondjuk 2 kamion közé az aránylag rövid helyre, mégis akad egy-egy paraszt, aki levillog 140-150 körüli tempónál is. Szóval nekem itt abszolút nem egyértelmű , hogy a kérdező mulasztott volna el jobbra tartani.


Mindenestre azt jelenti a villogas a belső sávból , hogy válts sávot, mert meg akarnak előzni. Fontos, hogy ettől te szépen előrefelé figyelj és ne csinálj baromságot a másik kedvéért - pl ne rántsd be két lassabb jármű közé a gépet, de mondjuk ne is fékezz , mert az ilyen türhők sokszor a követési távolságot is fenyegetően rövidre veszik. Én szoktam egy balra indexszel is jelezni, hogy bocs, de én is épp előzésben vagyok , ám ezt neked nem javaslom, mert van, aki elfogadja és kicsit lemarad, de van, akit meg jobban felhúz.

2022. febr. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%

Gondolom az történt, hogy előztél egy lassabb járművet, de tőle néhány száz méterrel volt egy másik lassabb jármű is és te úgy gondoltad, hogy már nem sorolsz ki a külsőbe, hanem egyben megelőzöd azt is.


Sajnos érdemben nem lehet hozzászólni, mert azt nem tudhatom mennyi hely volt a két lassú jármű között, mindenesetre a villogás sem megoldás.

2022. febr. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!