Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért van megsértődve a...

Miért van megsértődve a mögöttem lévő, mikor én jelzek, hogy bal sávot szeretném igénybe venni autópályán?

Figyelt kérdés
Megvárom, míg az eleve bal sávban érkező, nálam gyorsabban haladók elmenjenek (nem vágok ki eléjük), indexelek balra és a jobb sávban mögöttem haladó minden előrejelzés nélkül ugyanúgy igénybe venné a bal sávot, az én jelzésemet figyelmen kívül hagyva. Általában hagyom, hadd menjen, nem emberkedek, de mikor még én is beférek a lyukba, bizony kimegyek. Ilyenkor jön a villogtatás, kézrázás, egyebek, de mégis mire fel? 140-160-nál kit tartok fel ennyire, hogy még neki áll feljebb?

2021. máj. 1. 10:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Mert a sok tapló paraszt annyira siet itthon, mintha rajta múlna a világ sorsa. Ezzel kompenzálják a senkiházi életük.
2021. máj. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Szabálytalan és még neki áll feljebb. Direkt szivatni nem kell (mielőtt még valaki azt tanácsolja), de ne foglalkozz velük. Majd kivárja a sorát, mást úgyse tud csinálni.
2021. máj. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
14%
Autópálya tempónál nincs olyan, hogy "lyuk". Nem kéne befurakodnod mások elé. Helyenként fel van festve a követési távolság, ha azon kívül váltasz sávot, senkit sem érdekel.
2021. máj. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%
#3 de itt most arról van szó, hogy a kérdező indexel, majd a mögötte (nyilván követési távolság nélkül) haladó index nélkül kivág mellé.
2021. máj. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
33%
Ezt így nem tudjuk megitélni mert lehet neked se jó a ritmus érzéked, persze lehet a másik is hibás.
2021. máj. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Olyan mindennapi helyzetről írok, hogy az előttem haladót szeretném előzni. Sasolom a bal tükröt, hogy jön-e valaki, megnézem a holtteret is, hátha épp motoros suhan el vagy egyáltalán van-e valaki épp mellettem, jelzek, sávot váltok. Szóval, ahogy a nagykönvben írva vagyon.

Az M7-est használom, főleg a Martonvásár és Siófok közötti szakaszt. Ott főműsoridőben mindig keresni kell azt a bizonyos "lyukat", ahova beférek és még a bal sávból érkezőt sem kényszerítem fékezésre. Elmegy mellettem az adott autó vagy motor, aki elé már nem mászok ki, mert belémszállna, meggyőződök gyorsan hogy adottak-e az előzés feltételei, jelzek és mennék ki balra. Mennék, mert sokszor bevág a mögöttem jövő mindenféle jelzés nélkül kövér gázzal, mert valószínűleg ő is azt a bizonyos lyukra várt, én mehetek vissza gyorsan, mert a seggembe fúródna. Ritkán még én is ki tudok ugratni, akkor jön a sértődés, még neki áll feljebb.

2021. máj. 1. 12:55
 7/19 A kérdező kommentje:
* arra a bizonyos lyukra várt
2021. máj. 1. 12:57
 8/19 anonim ***** válasza:
46%

Szóval te 140-160-nal mész a külsőben, majd bemész a belsőbe és aki eddig a külsőben ment mögötted, levillog?


Hol a csúsztatás?

2021. máj. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
A belsőben mennék annyival...
2021. máj. 1. 15:30
 10/19 anonim ***** válasza:
96%
Nos, ez az a parasztság, amit sokan eljátszanak sajnos, szabályos is, mégis bunkóság. Ne foglalkozz velük.
2021. máj. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!