Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Arra vonatkozik valamilyen...

Arra vonatkozik valamilyen szabály, hogy a mentő elől félreáll egy autó a patkára, a mögötte lévőnek tilos kikerülni?

Figyelt kérdés

Jött a mentő, és az autó félreállt, a mögötte lévő csak lassított és nem várta meg, hogy újra elinduljon, hanem kikerülte (amúgy türelmetlenségből).


Van valami szabály erre? Én utánakerestem, de nem találtam, csak konkrétan a megkülönböztető járműre vonatkozóan.



2022. febr. 12. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
erre szabály nincs, csak illene ilyenkor nem kikerülni a félreálló autót.
2022. febr. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%
Ha már elment a mentő és nem akadályozom akkor én is kikerülném. Mit tudom én, mit csinál.
2022. febr. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%
Patkára mi? Nem csoda, ha nem találsz rá semmit!
2022. febr. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Nézd, az egyik megáll, majd elindul, a másik meg kikerülést hajt végre. Alapvetően utóbbinak van elsőbbsége. Még ha amúgy parasztság is.
2022. febr. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

A két autó közötti elsőbbségi viszonyokat illetve egyéb szabályokat (ide értve a kikerülésre vonatkozóakat is) semmilyen formában nem módosítja egy harmadik közlekedő jelenléte, legyen az mentő vagy bárki más.

Még ha egyébként a hátul haladó nem engedte volna el a mentőt, magában a kikerülés végrehajtása akkor sem lenne közvetlenül szabálytalan.

2022. febr. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%
Ha nem vette észre a mentőt, akkor miért ne? Számára az az autó valami miatt megállt a padkán, ergo ki kell kerülnie, ha tovább akar menni. A kérdés itt inkább az, hogy a padkára húzódó autó szabályosan állt-e meg a padkán. Szép dolog segíteni a mentő továbbhaladását, de a szabálytalan és félreérthető manőverek sokszor veszélyesebb, mintha továbbhaladt volna szabályosan és az első adandó helyen félrehúzódik vagy szimplán megvárja, hogy maga a mentő előzze ki. Egy időben volt a hollandoknál youtube csatorna, ahol a vonulások közben történő viselkedéseket emelezték ki és nagyon tanulságos volt. Ott is az volt mindig a tanács, hogy inkább szabályosan vezessen tovább az ember, mert az mindig kiszámítható a mentős számára.
2022. febr. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szabalytalannak nem szabalytalan, de mondjuk, hogy nem türelmes. Mondjuk nem mindegy, hogy elötte a lehuzódott autós hogyan közlekedett. Ha szüttyögött feltartva a mögöttelevőt, akkor mivel amugy sem sietett, azt a par kerdéses mp-et mar kibírja.

6-os... nem közlekedhet valaki szabalyosan feltartva egy feny es hangjelzest együtt hasznaló mentőt! Ilyenkor ha azzal mast nem veszelyeztet a manőver akkor a padkára huzódás nem lehet szabalytalan, sőt kapaszkodj meg, jardara-bicikliutra is felre kell huzódni, ha mashogy nem biztositható a mentőnek a szabad út...

2022. febr. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"nem közlekedhet valaki szabalyosan feltartva egy feny es hangjelzest együtt hasznaló mentőt!"


Pont erre írtam, hogy ha csak szabálytalanul tudja elengedni a mentőt, akkor jobb továbbvezetni a következő leendő alkalomig. A szabályos vezetés mindig kiszámíthatóbb és biztonságosabb, mint szabálytalan manőverbe belekezdeni és meglepve ezzel mindenkit. Az említett csatornán rengeteg ilyenre volt példa, csak sajnos törölték, mert a munkaadó kifogásolta jogilag a tartalmat.

2022. febr. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
92%

"sőt kapaszkodj meg, jardara-bicikliutra is felre kell huzódni, ha mashogy nem biztositható a mentőnek a szabad út..."


Igen, csak a járdára nyilván nem 60-nal hajtok fel a szegélyen át, hanem egyesben csúsztatott kuplunggal. Egy ilyen manőver (és az ezt megelőző lassítás) simán tarthat több ideig, mintha 60-nal tovább haladnék a következő kereszteződésig vagy buszmegállóig, ahol félre tudok úgy állni hogy nem kell előtte közel állóra fékeznem az autót.

2022. febr. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!