Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tegyük tisztába a dolgokat!...

Tegyük tisztába a dolgokat! Városban óra szerint 50-el haladva tötymörgésnek számít? (bécsi úti gyalogosgázolás)

Figyelt kérdés

A kérdést ez a baleset ihlette (gyalogos piroson ment át, de kérdéses az autó sebessége):

https://www.youtube.com/watch?v=BnyzCuwoOM0&t=40s


Nos a kommentekből is idéznék egy részletet:

[link]


Itt azt írja a kretén, hogy a túl lassan haladás balesetveszélyes. Ezt még el is fogadom részben, de csak akkor, ha 50-es táblánál óra szerint max 30-al megy FULL FÉNYES NAPPAL EGYENES, KEVÉSBÉ FORGALMAS SZAKASZON.


De este én ösztönösen is inkább ÓRA SZERINT 45-50-el megyek (tudom, hogy GPS szerint 64-nél mérnek be tehát legtöbben 65-70-el mennek városban), de ha elővesznek ilyen balesetben, a fékutat nézik és akkor qrvára nem fog számítani a tűréshatár, hanem azt nézik, hogy mennyivel lépte túl az 50-et (és gondolom az óra lesz a mérvadó nem a gps).


Kérdésem:


* Ilyen esti, veszélyes szakaszon (bárki kiléphet pl itt is a részeg), ha én ÓRA SZERINT 50-el megyek (nyilván 50-es tábla), akkor én tötymörgőnek számítok? Vagy ilyen gázolásnál milyen ÓRA SZERINTI sebességnél vonhatnak felelősségre?


* A gyalogost gázoló autóst milyen esetben fogják vétkeznek kihozni?



2022. ápr. 9. 19:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%

Tisztába teszem.

Ha az óra szerint mész 50/60/70-el, akkor az órát nézed, nem a környezetet előtted.


Ezt a seggfejt bárki elüthette volna.

Aki óra szerint megy az is, aki figyel előre az is, csak kisebb seggfej-repüléssel.

2022. ápr. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

#1: Látom rosszul tettem fel a kérdést:

Megpróbálom javítani:


Ha óra szerint 60-al (vagyis gps szerint 50-el haladsz) ütsz el valakit (nyilván normális reakcióidővel fékezve), akkor ilyen balesetben felelősségre vonhatnak? Vagy óra szerint 50-el lehet csak ilyen esetben megúszni?

2022. ápr. 9. 19:54
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Majd a szakértő eldönti. Nem lehet utólag tizedre pontosan megmondani a sebességet, ha nincs hiteles mérőeszköz. A szakértő majd tippel egyet 10-15 km/sávban adja meg a sebességet, aztán ahonnan nagyobb a nyomás, arra igazítja ezt a sávot.
2022. ápr. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#3: Tehát ha az autós baromi figyelmesen, lassabban vezetett volna és így üti el a szerencsétlent, akkor ugyanúgy megsz**hatja, ha egy jó ügyvédje van az elgázolt gyalogosnak?
2022. ápr. 9. 20:01
 5/13 anonim ***** válasza:
26%

#4: Nem ügyvédje, kapcsolatai, ismer valakit, aki ismer valakit... Üdv. Magyarországon...


#3

2022. ápr. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

#4

Nem.


Piros volt a gyalogosnak, zöld az autósnak.

Ha jobban figyel, kevésbé látványosan üti el. A gyalogos egy részeg fasz volt.

2022. ápr. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
27%

A konkrét balesetnél nagy gond, ha 50-nel ment az autós, mert a Bécsi úton van egy 30-as tábla kb. 100m-rel a kereszteződés előtt: [link] ,19.0376682,3a,75y,178.54h,83.6t/data=!3m6!1e1!3m4!1sTthTb_qesgnY33YP1LvMjg!2e0!7i16384!8i8192


Igen, ezt épp az a kereszteződés oldja fel, amiben elütötte a gyalogost, szóval szabályosan ott még csak 30-cal mehetett volna.


Nem vagyok szakértő, de nekem a videó alapján úgy tűnik, nagyon nem 30-cal ment (nyilván tévedhetek). Ha betartotta volna a sebességkorlátozást, akkor lehet, hogy elkerülhette volna a balesetet ugyanekkora fékezéssel, de az biztos, hogy jelentősen csökkentette volna a súlyosságát. Ezt majd a bíróság eldönti a szakértői vélemények alapján.


Általánosságban nehéz mit mondani, mert az összes körülményt figyelembe kell venni. De ahogy előttem is írták, a szakértő is csak egy sebességtartományt tud mondani, úgyhogy 50-es táblánál egy 50-60-as szakértői becslésből még valószínűleg nem lesz komolyabb probléma.


Ami pedig a tötymörgést illeti: én azt javaslon, próbáld meg felvenni a forgalom ritmusát, aki meg menni akar, azt segítsd abban, hogy megelőzhessen! Az óra szerinti 45 jó látási és útviszonyok esetén egyébként sok helyen valóban tötymörgésnek tűnik - szerintem próbáld meg átkalibrálni magad az óra szerinti 50-55-re, de mindig az adott helyzetnek megfelelően válassz sebességet!

2022. ápr. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Persze a balesetet a gyalogos okozta, de az autós (feltételezett) gyorshajtása is hatással volt annak elkerülhetőségére illetve súlyosságára, így őt _is_ felelősségre vonhatják.

(#7)

2022. ápr. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha tényleg volt előtte egy 30-as tábla, akkor azt beszopta az autós. Törvényileg nem szabadott volna ilyen látványos gázolást okoznia.


Ha nincs előtte tábla, és ez a mókus leszédeleg elé, akkor is ell lett volna ütve többé/kevésbé látványosan, ki mennyire figyel előre, nem az órára.

2022. ápr. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
65%
Kresz nem azt mondja, hogy a kocsi órájának megfelelő 50-nel kell menni…
2022. ápr. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!