Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A kerékpárosokra nem vonatkozi...

A kerékpárosokra nem vonatkozik a piros lámpa?

Figyelt kérdés
Tisztelet a kivételnek, de sok bringást látok, hogy áthajtanak a piroson, forgalmas úton is. Hogyan lehetne elérni, hogy a bringás közösség nagy része is szabályosan közlekedjen, ne csak egy kisebb részük?
2022. máj. 11. 18:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
84%
Én autóval, bringával és gyalog is sokat közlekedek. Sok a tapló bringás, aki tesz a szabályokra, viszont egyáltalán nem látom, hogy felül lennének reprezentálva szabálytalanságban. Kb. hasonló arányokat látok közlekedési módtól függetlenül, ami azt jelenti, hogy legnagyobb veszélyt magasan az autóval közlekedők okozzák, hiszen nehezebb, nagyobb a tehetetlensége, súlyosabb balesetet tudnak okozni. Bringával vags gyalog közlekedve sokkal jobban oda kell figyelnem, akkor is, ha elsőbbségem van, mert bizalmi elvre szinte sosem lehet számítani, már nem élnék, ha nem lettem volna a szabályok betartásán túl is óvatos.
2022. máj. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Igen, én is a "már nem élnék, ha nem vagyok óvatosabb" kategóriába tartozom. De azért belegondolhatunk abba is, hogy adott mondjuk egy vak ember, aki nem látja a forgalmat, akkor el lehet csapni?
2022. máj. 15. 14:22
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!