Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha kerékpárost ekőztök, mikor...

Ha kerékpárost ekőztök, mikor tértek vissza a saját sávotokba?

Figyelt kérdés
Még nincs jogsim, azért kérdem. A kerékpárost is látjátok a középső tükörben, és csak akkor tértek vissza, vagy, hogy működik?
2022. máj. 25. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én osztrákoknál bringázva tanultam meg kerékpárosokat előzni.

Én így:

Mérsékelem a sebességemet.

A kerékpárost utolérve olyan 40-50 méterről meggyőződök róla, hogy semmi szembe forgalom sincs, messzire ellátok stb.

Teljesen átmegyek a másik sávba.

Elhaladok mellette

Amikor már jócskán magam mögött hagytam, megyek csak vissza.

Ha a tükörben éppen felbukkan, az nálam még kevés.

2022. máj. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%
én is kérdezek. ha forgalmas főútvonalon mész és ott a bringás, akkor addig mész tízzel mögötte, amíg nem fogy el a szembe forgalom?
2022. máj. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Utolsó kérlek ha lehet az én kérdésemre válaszolj 🙂

Lehet látni a tükörben a bringást ha elhaladok mellette, ugyanúgy mint autós előzésnél?

Köszönöm szépen.

2022. máj. 25. 17:35
 4/7 anonim ***** válasza:
94%

Első végén megválaszoltam azt is. Nem, ha éppen már látom, az kevés az én megítélésem szerint.


Engedelmeddel megválaszolom a másodikat: igen. A biztonságos oldaltávolság nagyon fontos. A sógoroknak sikerülni szokott, németeknek is.

2022. máj. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
köszönöm szépen
2022. máj. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én is köszönöm szépen
2022. máj. 25. 17:58
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát a sebességkülönbség miatt nem nagyin kell a tükröt nézegetni, mikor elmentem mellette már húzódok is vissza a sávomba.

Ha nem tudom elég nagy sebességkülönbséggel megelőzni, akkor inkább kivárok mögötte, nehogy az legyen, hogy egymás mellett ragadunk.

2022. máj. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!