Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A kamionosok miért élvezik...

A kamionosok miért élvezik hogy feltartanak másokat? Szándékosan Csesznek ki velünk az autópályán?

Figyelt kérdés
Mármint miért jó nekik 1 kamionnal előbb kerülni? Ugy sem fog gyorsabban menni mint a masik....
2022. máj. 26. 07:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
67%

Ilyent is csak az kérdezhet, akinek fin.ja sincs a teherszállításról...ez nem Amerika, Kanada, ahol baromerős vontatók húzzák a 40-60 tonnát...sőt ausztráliában 3-4 pót is van a traktor mögött, mondjuk répával púpig rakva. Ott nincs büntetőfékezés, mert ezzel élnek...


Itt a parasztja büntetőfékez, pedig még nem húzott negyven tonnát egy leharcolt öregebb volvóval(sem)


A kamionosok nem szopatnak senkit, csak nem megy a szarjuk úgy, ahogy kellene...mögötte meg jön egy húszéves(lopott) bömös jogsi nélkül, aztán ő a császár...

2022. máj. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Persze.. én megértem hogy időre mennek. De így is konkrétan határon mennek a kamionosok. Az egyik 89 a másik 90-el. Aztán percekig húzzák az igát, de semmi swm történik.
2022. máj. 26. 10:55
 13/21 A kérdező kommentje:

Nincs a teher szállításról halvány lila fingom sem. De azt tudom hogy +-10 km nem váltja meg a világot.

Valaki szerint pedig jujjujj...

Itt, ahol 5 km-enként vagy egy pihenő.. számít is az valamit?

2022. máj. 26. 10:58
 14/21 anonim ***** válasza:
94%
Nézz meg kamionos videókat. Pont az ő érdekükben vannak a korlátozások, hogy a munkaadók ne tudják úgy széthajtani őket, hogy balesetveszélyes fáradtsággal is vezessenek. De közben mintha mit sem tudnának erről, maximumra tolják az elvérásaikat. Igenis számít minden megnyert perc és méter.
2022. máj. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
96%

#13: nem a pihenő helye a lényeg, hanem hogy odaér-e vezetési időben a fel/lerakóhelyre, vagy nem. Ez a végén simán okozhat 1 nap csúszást a szállításban.

Ha személyautóval mész, tényleg nem váltja meg a világot +/-10, mert megállsz egyet tankolni, vagy pisiszünetre, és máris buktál 10-15 percet, azt semmilyen gyorshajtással nem hozod be.

De a kamionos nem áll meg "csak úgy". Akkor áll meg ha a törvény szerinti pihenőt kell tartania, vagy odaért egy célállomásra.

2022. máj. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
96%

Kamionosok dolgoznak, időre kiszámolva, amitől függ a le- és felrakodásuk. Ha késnek, előfordulhat, hogy csak másnap rakodhatnak. A pihenőidejük (45') is kiszámított, ha túlvezetik magukat, súlyos pénzbírságot kaphatnak.

Személyautóval nem gond behozni pár perces veszteséget.

2022. máj. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Köszi 15-ös, hogy megelőztél ugyanezt akartam írni. És de számít az a plusz vagy minusz 10 km is és nekik megváltja a világot.


Ez olyan mintha azt mondanád, hogy az az 5 forint nem váltja meg a világot, de egy embernek, akinek 5 forintra lenne még szüksége, hogy egy fontos dolgot meg tudjon venni, pl. étel, annak az megváltás.

2022. máj. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
61%

Ezt sosem fogom megérteni, hogy egy személyautósnak miért olyan nehéz kivárni azt a max 1 percet amíg az egyik kamion megelőzi a másikat...


Általában fél perc, nagyon max 1 perc a dolog.

2022. máj. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Engem például nem az zavar, hogy meg kell várni az 1 percet. Hanem az, amikor az utolsó pillanatokban vág elém, nekem meg satufékeznem kell. Nem egyszer fordult elő ilyen, pedig a kamionosok többségével jó tapasztalataim vannak, de elég ha csak egy kis részük ilyen.
2022. máj. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
#19: velem ezt legtöbbször furgonosok és tréleresek játsszák el. kamionnál elég ritka.
2022. máj. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!