Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit szoltok azokhoz az autosok...

Mit szoltok azokhoz az autosokhoz, akik parkolo autojuk ajtajat ami mellett epp elhaladsz, csak ugy kinyitjak szetnezes nelkul?

Figyelt kérdés
En mindig megvarom, hogy ha jon autos akkor elmenjen eloszor es csak akkor nyitok ajtot, sot oda se allok addig az ajto melle! Viszont egyre tobbet tapasztalom hogy masok leszarjak hogy jon-e auto vagy sem es fekeznem kell miattuk, mert ok szandekosan kisetalnak az utra hogy kinyissak a kocsijuk ajtajat. A legjobb amikor szembe is jon auto es nem tudom kikerulni, muszaj fekezni. En ezekre mindig radudalok!!
2022. máj. 27. 10:27
 1/10 A kérdező kommentje:
Olyan is volt hogy fout mellett allt egy auto varoson kivul, es a tulaj mit sem torodve odasetallt es kinyitotta az ajtot hogy kivegyen valamit pedig biztos latta ha mas nem a szeme sarkabol hogy jovok fele. Dudaltam neki es meg neki allt feljebb.
2022. máj. 27. 10:30
 2/10 anonim ***** válasza:
21%
Belvárosi szűk utcában valóban bosszantó, már ha más forgalom nincs. Minden egyéb helyen viszont te vagy köteles oldaltávolságot tartani, amibe bele kell férnie egy ajtónyitásnak. Ahogyan folyamatos forgalom eseten is szerencsètlennek valamikor csak ki/be kell szállnia.
2022. máj. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Alex Fly ***** válasza:
77%
@2: oldaltávolságtól függetlenül a KRESZ egyértelműen leírja, mikor nyithatod ki az ajtót. Sajnos ez is az egységsugarú átlagsofőr által ismeretlen szabályok közé tartozik...
2022. máj. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Én ilynkor mindig mondom magamban, hogy vajon minek van az a rohadt külső tükör? Egyszer volt ilyen felénk, szűk az út a nénike meg csak úgy kivágta az ajtót, pechjére pont egy busz jött ami le is vitte mint a huzat.
2022. máj. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
"(7) A jármű ajtaját a vezető csak akkor nyithatja ki, ha ezzel a közlekedés biztonságát, valamint a személy- és vagyonbiztonságot nem veszélyezteti."
2022. máj. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Akkor idézd már kérlek a kikerülés szabályait is. Én mondjuk a holland módszert használva nemigen kerülök ilyen helyzetbe, de azért ne tegyünk már úgy mintha ne lehetne a legtöbb helyzetben ajtónyitásnyi oldaltàvolságot tartani.
2022. máj. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Es amikor beszall? Az en eseteim mind akkor tortentek amikor o nincs a kocsiba, hanem be akar ulni. Egyszeruen fogja magat atmegy az uton vagy megkeruli a kocsijat es kinyitja az ajtajat (mikozben en jovok fele) es termeszetesen ha nem tartok tavolsagot vagy lassitok akkor leviszem az ajtajat.
2022. máj. 27. 14:42
 8/10 Alex Fly ***** válasza:
87%
@7: akkor is ugyanez a szabály. Nem veszélyeztethet senkit.
2022. máj. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
24%
#6 Mi az a holland módszer?
2022. máj. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sokszor én is tapasztalom, es nem ertem. Az ilyen emberek egyrészt bunkók, mivel a saját dolgukon kívül semmi nem erdekli őket, masrészt hülyék, mivel fel sem merül bennük, hogy valaki benézi és szilankosra zúzza a medencecsontjukat pl...
2022. jún. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!