Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nyugtatók szedése mellett B...

Nyugtatók szedése mellett B kategóriás jogosítványt meg lehet szerezni?

Figyelt kérdés

Egészségi alkalmasságon nem kizáró ok?

Elég régóta 6-7éve szedek frontint, valamint néha elalvás előtt altatókat. Ezeket mind orvosi javallatra. Ez nem kizáró ok jogosítvány megszerzésénél, ugye ezek pszichotróp anyagok


2022. jan. 25. 00:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem frontin mellett nem vezethetsz.


A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és gépek kezeléséhez szükséges képességekre

A szedáció, az emlékezetkiesés, a csökkent koncentrációs képesség, vagy a károsodott izomműködés hátrányosan befolyásolhatja a gépjárművezetéssel, vagy gépek kezeléséhez szükséges képességeket. Kialvatlanság esetén, a csökkent éberség valószínűsége megnövekszik

2022. jan. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

1es:Nyugtatókat nem feltétlen idegbetegek szednek, én speciel nem vagyok az.De hány idegbeteg van vajon az utakon aki nem szed semmit?

2es:köszönöm a válaszod!

2022. jan. 25. 00:56
 3/18 anonim ***** válasza:
18%
Remélem igen. Inkább 10 kérdező vezessen frontinnal, mint 1db 1.válaszoló a tipikus majd én meghatározom ki mit nem nyomorult felfogásával.
2022. jan. 25. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Nem kizáró okok.

"A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre


Ne vezessen gépjárművet és ne kezeljen gépeket, amíg nem tudja, hogyan hat Önre a tabletta. A Frontin szedációt, emlékezetkiesést, csökkent koncentráló képességet vagy károsodott izomműködést okozhat, amelyek hátrányosan befolyásolhatják a gépjárművezetéshez vagy a gépek kezeléséhez szükséges képességeket. Ne vezessen gépjárművet és ne kezeljen gépeket, ha a fenti tüneteket tapasztalja. Kialvatlanság esetén a csökkent éberség valószínűsége megnövekszik."


El kell olvasni a betegtájékoztatót.


Nyilván ez nem igaz akkor, ha papírod van arról például, hogy ön-, és közveszélyes vagy, de akkor gyanítom kifejezetten mondják, hogy nem vezethetsz, bekerül az EESZT-be és ha a háziorvosod magától nem is tudja látni fogja, ha az alkalmasságit szeretnéd intézni nála.

2022. jan. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
#1 ha tudnád miféle emberek vezetnek...
2022. jan. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

#1 s£??f£j. Az oké, hogy nem értesz valamihez, de ahhoz már hülyének is kell lenni, hogy ilyen bátran ekkora fsságot írj. Áldott tudatlan vagy. Inkább örülj neki és a negatív gondolataid tartsd meg magadnak. Baleset miatt is kerülhet valaki olyan helyzetbe, hogy agyi trauma következtében frontint vagy hasonlót kell szednie egy életen keresztül. Aztán nehogy neked, vagy közeli családtagodnak legyen ilyen balesete, mert az lenne ám az igazi karma.


Amúgy nem kizáró ok feltétlenül. Mi nem vagyunk orvosok, érdemes orvossal konzultálni, ő tud biztosabbat mondani.

2022. jan. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
6os: Azért se mentem bele,az ilyen írásból látszik hogy teljesen tudatlan(ezen a téren biztos) nem feltétlen tehet róla. Bár az egyből negatív ítélkezést lehetne tudatosan koordinálni
2022. jan. 25. 13:49
 8/18 anonim válasza:
0%
Igegbeteg, drogszedő ne vezessen!
2022. jan. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Gondolom te írtál privátot, semmilyen választ nem töröltettem, azt sem tudom hogy kell! Leírhatod 100szor tőlem nyugodtan. De leírom én is:Idegbeteg drogfüggő ne vezessen!
2022. jan. 25. 16:15
 10/18 anonim ***** válasza:
33%

Én töröltettem az első választ. De nem én írtam neked privátot.


Ja igen, "idegbeteg drogfüggő" valóban ne vezessen, de ez hogy csatlakozik a kérdéshez? :)

2022. jan. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!