Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az igaz, hogy ha ittasan ülsz...

Az igaz, hogy ha ittasan ülsz egy autóban akkor ugyanúgy szankcionálják mint ha vezetnéd?

Figyelt kérdés
Ha részegen a kormány mögé ülsz, de még be sincs indítva az autó.

2022. máj. 27. 17:21
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Ha a motor nem jár akkor ülhetsz benne nyugodtan. De nem indíthatod be még arra hivatkozva sem, hogy csak fáztál.
2022. máj. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Valóságban pedig átülsz az anyós ülésbe és beindítod, akkor azt hiszik vársz valakit, ergó nem büntethetnek meg. Hacsak nem látják ahogy fordítod el a kulcsot vagy marad sebességben az autó és okozol balesetet miatta.
2022. máj. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Úgy tudom, hogy részegen semmiképp nem üldögélhetsz a volánnál, mert ha elcsípne a rendőr, hiába nézné meg, hogy hideg a motor és nem közlekedtél ittasan addig, nem tudod bizonyítani, hogy nem-e akarsz esetleg később kocsikázni egyet.

Én is beültem néha sörözgetni az autóba, miközben zenét hallgattam a kormány mögött, de inkább leszoktam róla (mármint nem a sörről).

2022. máj. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Egyszer összevesztem a barátnőmmel az éjszaka közepén. Már nem voltam szomjas, eljöttem tőle autóval. De mondom ebbűl baj lehet, gondoltam a Tesco parkolóban alszom egy-két órát és hajnalban már nem lesz feltűnő a mozgásom. Ott ültem egyedűl a parkolóban, rajtam kivűl nem volt olyan hűlye aki ott parkolt volna éjszaka. Jöttek a rendőrök, igazoltattak. De nem kérdeztek semmit, a motor nem járt de nyílvánvaló volt a bódult állapotom. Az íratok rendben voltak, elköszöntek és elmentek. Utána nem mertem elmenni reggelig, mert gondoltam visszanéznek majd.
2022. máj. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
3# Ennyi erővel emberőlési kisérlettel is bíróság elé lehetne állítani bárkit. Minden háztartásban vannak konyhakések, de azt senki nem tudja bizonyítani, hogy holnapután nem szúr valakit le vele.
2022. máj. 28. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

5:

Nemi erőszakért, mert ott van a lábam között a szerszám.

2022. máj. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"nem tudod bizonyítani, hogy nem-e akarsz esetleg később kocsikázni egyet."

Szerencsére mindig a vádat kell bizonyítani, nem pedig az ellenkezőjét.

2022. máj. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen. Ráutaló magatartás.
2022. nov. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Emberek, el kell olvasni a vonatkozó jogszabályokat, nagyon egyértelműek. Nem az autóban tilos ülni ittasan. Nem is a motort járatni tilos ittasan. VEZETNI tilos ittasan. Ennyi.
2022. nov. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!