Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az autosok miert nem hagynak...

Az autosok miert nem hagynak megfelelo elozesi tavolsagot amikor biciklist eloznek ?

Figyelt kérdés
Mikor letette a jogositvanyt ezt megtanulta es elfogadta hogy betartja....
2022. máj. 28. 08:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
37%

Említik kresz oktatáson a 1,5 métert. Én személy szerint, mindig betartom, hisz tudom mennyire xar mikor motoron ülve is, a könyököm már majdnem éri a visszapillantóját, annyira közel előz meg.

Az a baj, hogy az ilyenek bele sem gondolnak szerintem, hogy ők mit is csinálnak. Én motorossal sem merném ezt csinál, hát még biciklissel. Azon nincs visszapillantó sem, így mégnagyobb az esély arra, hogy nem veszi észre hogy előzik és pl elkezd kikerülni egy kátyút...🤷‍♂️

2022. máj. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
82%
Mivel bringázok is olykor, mindig igyekszem sávot váltani az előzéshez. Olyan nagyon brutál késést soha nem szenvedtem még emiatt.
2022. máj. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
63%

Sok ember annyira béna, hogy nem szabadna autót vezetnie. Fogalma sincs hol a széle, egy kormányt lát, meg maga elé 10 méterre. Oldalra, hátra semmit. Egy másik frusztrált réteg meg direkt szivatja a bicikliseket (szerencsére ezek vannak kevesebben).

Én meg kivárom míg lesz hely, és megelőzöm. Nem mondom, hogy mindig megvan a 1.5 méter, és egyébként bicajosként városban én sem várom el.

Ha a biciklis megy 25-el, az autó meg 30-40-el, akkor 1 méter oldaltáv is nagyon bőven elég. De ha szűk ahely, és 20-al kell mennem egy darabig, akkor az van, ha nem kell megállni a városban, én már boldog vagyok. A sok autós miatt viszont sokszor meg kell állni :D

Szerintem sokkal nagyobb szívás egy kukásautót vagy utcaseprőt kifogni, és 5-10 percig araszolni mögötte, mint fél percet várni egy biciklis biztonságos előzésére.

Országúton, meg nagyobb tempónál meg teljesen átmegyek a másik sávba, mert csak úgy biztonságos.

2022. máj. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
37%

6. A kresz könyvből vette a mondanivalóját, tehát az értékelese egyértelműen jelzi, hogy hány embernek fogalma sincs a biciklisekre vonatkozó szabályokról!


Bár én hozzá tenném a jobbra tartási kötelezettséget, azaz nem a sáv közepén kellene haladni.

A másik pedig ha csoportosan közlekednek, mindig 2 egymás mellett halad.


Az autósok, motorosok legalább ismerik a kreszt, az más kerdés persze mire emlekeznek belőle, és mennyire tartják azt be.

De egy biciklisnek ez nincs előírva pedig nagyon is kéne. És a legtőbb a táblak nagyrészét sem ismeri. Sok balesetet meg lehetne előzni, ha kötelező lenne biciklire a kresz vizsga.

2022. máj. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
40%

#14: szerinted ha a biciklis a jobb keréknyomban megyek (városban), az a sáv közepe?

Csak mert amikor ott megyek folyamatosan centiznek az autósok, pedig ők sem mennek kijjebb.

2022. máj. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
44%
BTW.. a biciklisek miért nem tartják be SOHA, ezt az állítólagos másfél métert? :D :D
2022. máj. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Alex Fly ***** válasza:
52%

@14: igen, a KRESZből írta - de az nem csak a kerékpárosokra vonatkozik, hanem mindenkire. És sokan nem ismerik - nem csak akik kerékpáron ülnek.

A jobbra tartás valóban lényeges: alapesetben a jobb szélső forgalmi sávban kell közlekedni - kerékpárral is. De ez nem jelenti azt, hogy az út széléhez kellene tapadni - ez egyrészt önmagában is balesetveszélyes, másrészt csak bátorítja a gépjárm<vezetőket a centizésre.

Az pedig, hogy az autósok/motorosok ismerik a KRSZt, hát... Annyi jogosan feltételezhető, hogy életükben egy alkalommal megtanultak belőle annyit, hogy átmenjenek a vizsgán. Aztán ezután már semmi jelentősége - kíváncsi lennék, közülük mennyien tudják, hogy azóta mi változott a szabályozásban. És természetesen ugyanez igaz a kerékpárosokra is - főleg, hogy a 80%-uk pontosan ugyanolyan vezetői engedéllyel rendelkezik, mint aki éppen gépjárművet vezet...

2022. máj. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, hogy tőlünk nyugatabbra ez nem okoz gondot senkinek. A sötétített fekete BMW is jön mögöttem 20-szal a szerpentinen, ha épp jönnek szembe. Akár egy kilométeren keresztül is. Nem dudál, nem szorít le, hanem megvárja, míg lesz elég hely a biztonságos előzéshez. Akkor szépen átmegy a másik sávba, mintha autót előzne és megelőz. Ha pedig szűk, egysávos út van, ahol nem lehet betartani a 1,5 métert, akkor lelassít 30-40-re és úgy megy el a bringások mellett. Veszít vele 10 másodpercet, de nem veszélyeztet senkit és emiatt mindenki sokkal szívesebben bringázik arrafelé. Az emberek boldogabbak és egészségesebbek. És ehhez semmi más nem kell, csak némi agy.
2022. máj. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
78%
Itt meg autópályán villognak és jönnek a seggedben, ha merészelsz 140-el bemenni a belső sávba, hogy az egy szem kamiont megelőzd és tudj haladni.
2022. máj. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
#20 ha 10 kamionból álló sort előzöl, akkor is megérkezik egy ilyen impotens gyökér. Van amikor kevésbé vagyok türelmes ezekkel, akkor elveszem a gázt, megvárom míg visszalassulunk 90-re, és komótosan behúzódok neki 2 kamion köze. Szokták értékelni, lehet hogy inkább 30 másodpercet kellett volna tötymörögnie mögöttem 140-el.
2022. máj. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!