Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kettesben vagy hármasban...

Kettesben vagy hármasban szoktatok kanyarodni?

Figyelt kérdés

Skoda Octavia 1.9 dízel autóm van. 6 éve csináltam a jogsit, egy 1.2-es benzines Opel Merivával. Azt tanultam, amit mindenki, hogy kanyarodáshoz a kettes sebességfokozatot használjuk. Azután nem vezettem 5 évig, most néhány hónapja kezdtem újra.

Elég precíznek tartom magam, előtte töviről hegyire újraolvastam egy Kresz-könyvet, hogy a megkopott elméleti tudás ne legyen akadály, és most, olyan 4000 km után a gyakorlaton is érzem, hogy kezd jönni. De furcsának tartom, hogy alig van olyan kanyar, ahol azt érzem, egészen kettesig vissza kellene váltanom. Hármas fokozatban, kicsivel ezer feletti fordulatszámmal bőven kényelmesen be tudok venni kanyarokat, nem dob el a centrifugális erő oldalra, vagy ilyesmi. Csak ha a városba érve a lassú forgalom, elsőbbségadás megköveteli, akkor használom a kettest. Az autószerelőm is azt mondta, hogy a dízelmotort nem kell úgy pörgetni, mint egy benzinest - de hát tudom, hogy a rutinos vezető 100.000 km körül kezdődik, nem ott, ahol én, ezért kérdezem: ti betartjátok a kettesben kanyarodás általánosan tanult gyakorlatát?



2022. máj. 28. 11:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Kanyartól függ. Ahol elég nagy ívben lehet kanyarodni, és lendületben is vagy, ott mehet a hármas. Ha szűkebb a kanyar, akkor értelemszerűen kettes.
2022. máj. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
40%

Ez kb. annyira értelmes kérdés, mint ha arra lennél kíváncsi, fel szoktuk-e lapcsolni a villanyt. Na de mikor? Hol? Min? Miben?

És te hol kanyarodsz? Milyen sebesség, milyen forgalom, milyen ívű kanyar, kell-e gyalogosra vagy akadályra számítani, usw, usw.

Értem én, hogy most kezdsez vezetni, de gondolkodni mikor akarsz végre elkezdeni? Az is egy elég hasznos képesség ám!

2022. máj. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
#2, Szerencsére magyarra tudom fordítani a válaszod, de ha magadtól is sikerült volna annyit írnod, hogy "helyzetfüggő", azzal magadnak is spóroltál volna 2 percet, és engem se tennél ki a gonoszkodásodnak. Remélem, vannak nagyobb örömeid is az életben.
2022. máj. 28. 12:14
 4/20 anonim ***** válasza:
91%
Van olyan, hogy 3.-ban kanyarodok, de van olyan is, hogy 2-esben.🤷‍♂️
2022. máj. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
2%

"Szerencsére magyarra tudom fordítani a válaszod"

Na, ezek szerint nem vagy te egy hülyegyerek.


"de ha magadtól is sikerült volna annyit írnod, hogy "helyzetfüggő", azzal magadnak is spóroltál volna 2 percet, és engem se tennél ki a gonoszkodásodnak."

Nincs itt semmi gonoszkodás. Nem vagy hülyegyerek, tehát magadtól is tisztában vagy azzal, hogy ez helyzetfüggő. Biztos vagyok benne, hogy már a kérdés kiírása előtt is tisztában voltál ezzel. De akkor mi a kérdés? Mire akarsz kilyukadni? Mi a célod a kérdés kiírásával?


"Remélem, vannak nagyobb örömeid is az életben."

Ó, ne aggódj, ennél csak nagyobb örömeim vannak.

2022. máj. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
70%
Attól függ milyen sebességben akarsz kanyarodni. Ez nem olyan hogy így kell és kész, hanem érezni kell az autón mit kíván. Nincs baj a 3-asban kanyarodással, hogyha tudod irányítani az autót. Minden autónál más az áttétel, erő, minden, ezért nem lehet azt mondani, hogy ilyen sebességnél, ilyen sebességfokozatban kell kanyarodni. Ha úgy érzed a 3-as a megfelelő, akkor úgy csináld.
2022. máj. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

#5, ha egy több bekezdésből álló szöveg értelmezése gondot okoz, olvasd el csak a kérdést, és a kifejtés utolsó mondatát. De láthatóan nem okozhat, hiszen te is képes vagy összetett mondatok megfogalmazására. Így élek a gyanúperrel, hogy mégiscsak egy kicsinyes gonoszkodás az, amit most csinálsz. Kérdés, hogy miért? Vajon azzal, hogy az online térben arc és név nélkül idegenekkel fölényeskedsz, mit kompenzálsz? Bántott valaki, amit neki nem adhatsz vissza, ezért itt igyekszel továbbadni? Vagy minden ok nélkül, egyszerűen a hatalmi helyzetet szereted, ezért kezdesz ilyen játszmákba? Amíg én azon gondolkodom, kettesben vagy hármasban kanyarodjak legközelebb, neked érdemes lenne ezeken. Hátha a végén úgy döntesz, inkább nem csinálod, és a környezetednek és kicsit jobb lesz.


A többieknek köszönöm a válaszokat!

2022. máj. 28. 13:16
 8/20 anonim ***** válasza:
44%

Azert az sem ok, hogy valaki ugy kanyarodik jobbra, hogy 2. fokozatig lelassitja az autot.

Zalaegerszeg, Kazincz terrol Kossuth utcara kanyarodik a belso savbol jobbra, ugy, hogy szinte allora fekezi az autot elottem egy olyan kanyarban, ahol 40-nel siman lehet kanyarodni.

Szerencses esetben nem jonnek belem hatulrol, akik csak a zold lampat nezik, mert a sav egyenes sav is.

2022. máj. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy aki érzi az autót annak ez jön magától.
2022. máj. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
92%

Nemtom, ma az M0 lehajtóján 6-osban vettem be a kanyart, 110-zel.


Múltkor meg a tokaji hegy oldalában 1-esben, üresben es R-ben, mert egy íven esélyem sem volt.


Szóval mi a kérdés?

2022. máj. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!