Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen összegű büntetésre...

Milyen összegű büntetésre lehet számítani megállni tilos és menetirányban szemben lévő parkolásnál?

Figyelt kérdés
Sajnos lerobbant az autóm, és csak az út bal szélére tudtam félretolni, (sok autó parkolt ott, azért is toltam oda, gondoltam addig csak nem lesz semmi), és elmentem pár utcával alrébb segítséget hívni, és 5 perce rá már a nagyon kedves közteres úr rá******* a büntetést, összeg nem volt rajta, gondolom azt majd kiküldik. Ez az első ilyen eset ami velem történt, pedig már egy jóideje vezetek. Ahogy néztem elvileg külön-külön 20.000ft lenne a büntetés, de nem tudom, hogy ilyenkor ez összeadódik, vagy egyben van. Büntető pont is várható érte?

2022. máj. 31. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem azért nem büntetnek hogy menetiránnyal szemben parkolsz, legalábbis nagyon sokan csinálják és sosem látok a szélvédőn büntit. Szerintem 10 ezer lesz.
2022. máj. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pedig a lapon amit a szélvédőn hagytak a menetiránnyal szembeni parkolás van bepipálva és a megállni tilos. Igen, azt én sem értem, hogy miért ne lehetne menetiránnyal szemben parkolni, rengetegen csinálják máshol is, és én sem láttam büntetéseket. Jó lenne, ha "csak" tényleg 10000 lenne a büntetés, de hát majd ugye kiderül.
2022. máj. 31. 22:56
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
1-es, igénytelenebb helyeken valóban nem foglalkozik ezzel senki, de azért sok helyről hallom valahogy , hogy emiatt büntetnek meg embereket. Helyesen, mert elinduláskor nem sokat látsz a szemből érkező forgalomból , pláne ha időközben egy furgon vagy még nagyobb jármű áll be eléd. Azért a legtöbb helyen nem olyan őrült nehéz mutatvány menetiranyban helyet találni vagy megfordulni.
2022. jún. 1. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

Az a baj hogy szinte már mindenki csak a tesztből magol, aszabályokat meg nem tanulja meg, pedig egyértelműen levan írva.

""40. § (1) * Járművel megállni - ha közúti jelzésből vagy a (2)-(5) bekezdés rendelkezéséből más nem következik - csak az úttest menetirány szerinti jobb szélén, azzal párhuzamosan, egy sorban szabad. A megállást irányjelzéssel jelezni kell.""

2022. jún. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én már a rendőrségtől is próbáltam e-mailben megkérdezni, hogy ha két szabályt sértesz meg egy cselekedettel, akkor mindkettőért büntetnek-e. De gyakorlatilag csak mellébeszéltek a válaszban, azt nem tudtam meg, hogy akkor most mindkettőért büntetnek-e.

De amennyire utánanéztem akkor a neten, szerintem csak egyszer büntetnek.

Ha a bal oldalon sok autó parkolt, akkor ott szabad megállni, nem? Vagy a többi autóra is tettek papírt?

Ki kellett volna tenni a hátsó ablakba az ellankadásjelző háromszöget, az látszott volna a közteres fotóin is. Így enélkül is megpróbálkozhatsz persze azzal, hogy hátha elhiszik neked, hogy elromlott az autó. (De akkor mielőbb menj, és vigyél magaddal tanút, aki segített.)

A KRESZ 40. § (6) ezt írja:

"Az (1), (4) és (5) bekezdés rendelkezése nem vonatkozik a forgalmi okból szükséges megállásra, valamint arra az esetre, ha e rendelkezések a jármű műszaki hibája miatt nem tarthatók meg."

Vagyis, műszaki hiba esetén nem büntethetnek bal oldalra való parkolásért. Viszont háromszög nélkül bizonytalan, hogy hinni fognak-e neked.

2022. jún. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!