Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Akik nem tartanak jobbra,...

Akik nem tartanak jobbra, üres (ritkás) külsősáv mellett is belül mennek, miért teszik?

Figyelt kérdés

Előre szólok, hogy nem veszekedést és oda vissza ítélkezős mocskolódást akarok gerjeszteni, hanem mivel ez egy névtelen fórum, így mindenki lehet őszinte, tényleg érdekel a másik oldal, hogy mit miért tesz. Érteni szeretném, mondom, nem ítélkezni.

Lényeg: manapság sokat járok az M0 körgyűrűn és autópályákon is és nagyon sokszor látom, hogy a forgalmi viszonyok alapján simán kijjebb lehetne sorolni, de sokan "bentfelejtkeznek" a belső(bb) sáv(ok)ban. A jobbról előzés tilos lakott területen kívül, a mögémenős, levillogós vezetés agresszív, de akkor mit tehet az, aki haladósan szeretne menni? (Nem ökör száguldozásról beszélek, csak haladós, tempós, nem tötymörgős menésről.)

És tényleg érdekel, hogy értsem, átlássam, átérezzem, hogy aki nem megy ki, miért nem megy ki?

Előre is köszönöm az őszinte és korrekt válaszokat, kérem mellőzzük a pocskondiát.



2022. jún. 1. 18:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

mert vagy fingjuk nincs a KRESZ szabályairól, ez kb a 30%, a maradék 70% meg mert köcsög


ez az igazság

2022. jún. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
16%
Én a max. megengedett sebességgel megyek, és nem, nem sorolok ki folyton. Számomra sokkal zavaróbb, ha folyton ki-be kell sorolnom, mert a külső sávban lassabban haladókat előzgetnem kell. Ha gyorsabb érkezik, szó nélkül kimegyek.
2022. jún. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
22%

Mert majd valamikor abból a sávból kell lekanyarodnia és nem mer kisorolni a külsőbe, nehogy ott ragadjon.

Egyébként előzni tilos jobbról, de elhaladni mellette teljesen szabályos. Tehát kisorolsz, elmész mellette és külsőben haladsz tovább, akkor nincs gond.

2022. jún. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%

3-as, autópályán mégis hogyan kanyarodhatna bármelyik belső sávból ?


A jobbról elhaladást ugyan magam is szoktam tenni, de őszintén szólva nem vagyok róla meggyőződve , hogy autópályán , autóúton mindenki számít tőle jobbra nála gyorsabb és pláne lényegesen gyorsabb járműre. Szóval azért ha szabályos is, de para.

2022. jún. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
14%

Én mindig mindenhol lemegyek viszont ha nagyon rossz a külső akkor nem megyek át mert nincs kedvem műszaki hibába belemenni.


A városi vezető ha netán eljut az autópályáig akkor ott is azért megy így mert városban mehet folyton a belsőben. Ezt egyébként megszüntetném.


Ami még szóba jöhet hogy bizonytalan és fél sávokat váltani. Nagy ész kell a tükörbe belenézni de mindegy.


Ha a megengedettel megy akkor tőle nem lehet gyorsabb (hö mé akar ez a paraszt engemet megelőzni he). Ezek amúgy a legszemetebbek az úton. Ugyanakkor ha a megengedettnél gyorsabban megy akkor tőle sem lehet gyorsabb mert már űrsebességgel megy a főnök.


Nekem soha nem azzal volt a bajom hogy valaki a megengedettel megy vagy felette hanem az egymás szívatásával.

2022. jún. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Én azért, mert a külső járhatatlan kátyús sz.r. és még a csatornafedeleket is oda szokták tenni. Ha amúgy is üres az út, akkor mit számít, hogy belül megyek-e?
2022. jún. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

Egyszerű lustaság. Ha a külső sávban menne, akkor gyakrabban kéne sávot váltania és ez nagy nehézség az ilyen autóvezetőknek.


Bár hallottam már ilyet is hogy: "a jobb oldali sáv az a kamionsáv, nem?"

2022. jún. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
#6 vagyok. Bocs, nagyon reggelt volt még... Most jöttem rá, hogy autópályára vonatkozik a kérdés, nem belvárosi utakra.
2022. jún. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
#4: M0 nem autópálya és van olyan része, ahol belső és külső sávok más irányba kanyarodnak el...
2022. jún. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#9, Igen, a 2 végénél... A maradék 79 km-en nyugodtan lehet használni a külső sávot is.

Én nem szoktam azon idegeskedni, hogy ki felejti bent magát a belsőben, a világ legnagyobb lelki nyugalmával előzöm meg jobbról, körültekintés mellett. Pl. ha utolérek valakit, akkor várok egy kicsit, hogy kisorol-e. Ha nem, akkor én kisorolok és úgy kezdek előzésbe, nem vágok ki mögüle. Tudom, hogy szabálytalan, de az is, amit ő csinál.

2022. jún. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!