Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Akik nem tartanak jobbra,...

Akik nem tartanak jobbra, üres (ritkás) külsősáv mellett is belül mennek, miért teszik?

Figyelt kérdés

Előre szólok, hogy nem veszekedést és oda vissza ítélkezős mocskolódást akarok gerjeszteni, hanem mivel ez egy névtelen fórum, így mindenki lehet őszinte, tényleg érdekel a másik oldal, hogy mit miért tesz. Érteni szeretném, mondom, nem ítélkezni.

Lényeg: manapság sokat járok az M0 körgyűrűn és autópályákon is és nagyon sokszor látom, hogy a forgalmi viszonyok alapján simán kijjebb lehetne sorolni, de sokan "bentfelejtkeznek" a belső(bb) sáv(ok)ban. A jobbról előzés tilos lakott területen kívül, a mögémenős, levillogós vezetés agresszív, de akkor mit tehet az, aki haladósan szeretne menni? (Nem ökör száguldozásról beszélek, csak haladós, tempós, nem tötymörgős menésről.)

És tényleg érdekel, hogy értsem, átlássam, átérezzem, hogy aki nem megy ki, miért nem megy ki?

Előre is köszönöm az őszinte és korrekt válaszokat, kérem mellőzzük a pocskondiát.



2022. jún. 1. 18:13
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt szerintem azzal van a baj, hogy nem nézik a tükröt vagy egyszerűen elhiszik, hogy majd megoldja a másik helyettük.

Ha rossz az ut, de nincs kedv haladni, akkor ki kell sorolni a gyorsabb elől, hiaba macerás. Van 3 db tükör, szerintem illene autopalyan főleg, de kb minden helyszinen folyamatosan tisztában lenni a mögöttes forgalommal is.

Én tipik azt látom, hogy ha van 3 sáv, akkor sebessegtől függetlenül a "lassú" (es nyomvályús) a kamionoké, a középső mindenkié, a "gyors" meg bárkié aki ora szerint 130 körül megy. Ez baj. Sokaknak sokat segítene technikában, rutinban, ha többször váltanának sávot, mert pl az index kirakása és a sávváltás sorrendje sokszor nem ok, és olyan autókkal látok full durván túltolt kormánymozdulatokat, hogy kb nem is ertem, hogy nem csúszik meg.

2022. júl. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!