Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Magyarországon van-e olyan...

Magyarországon van-e olyan törvény ami bünteti a járművezetőt ha esős időben a gyalogost/járókelőt összecsap vízzel?

Figyelt kérdés

#víz #Összecsap vízzel #Vízzel lelocsol #Járókelö
2022. jún. 10. 19:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%
Az oktatóm pár hónapja felhívta arra a figyelmem, hogy a járdán, vagy buszmegállóban lévő gyalogos lefröcskölése forgalmi vizsgán azonnali bukást eredményez. Ez alapján biztos, hogy szabálysértés.
2022. jún. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Nincs rá törvény és nem szabálysértés. De én mindig odafigyelek erre, hogy nem tegyek ilyet.
2022. jún. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Nincs rá törvény, csak erősen erkölcstelen. És igyen, vizsgán hibapont.
2022. jún. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

Jol írja a #2.

Szimpla jólneveltsegcés figyelem hiánya...

2022. jún. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
98%

Nincs ilyen jogszabály.


A járművezetőtől elvárható, hogy megfelelő gondossággal közlekedjen, de ezzel együtt is előfordulhat, hogy rajta kívül álló okból lefröcsköl egy gyalogost. Hiába haladok lassan, ha van egy olyan kátyú, ami a vizes úton nem látható, abba beledöccenve érheti víz a járdán állókat.


Nyilván a normális ember úgy vezet, hogy ne fröcskolje össze a gyalogosokat, de nem lehet mindenre törvényt hozni ("minden pofon mellé közlekedési rendőrt állítani"). Azt sem szabályozza jogszabály, hogy nem lehet a sorban előre tolakodni, normális ember mégsem teszi.

2022. jún. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%

#1

Nem teljesen értem a logikádat. Hogy függ össze a forgalmi vizsga és a szabálysértés?

Azért is megbuksz (vagy hibapontot kapsz?) a vizsgán ha 3 helyett véletlen 5be rakod a váltót gyorsításkor, akkor szerinted ez is szabálysértés? Jön érte a 30 ezres csekk?

2022. jún. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%
Lehetne ilyen szabály és először a közutat kellene megbüntetni hogy miért áll meg a víztócsa az úton.
2022. jún. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%
Nekem egyszer volt, hogy kátyú volt, amit nem láttam a víztől. Sajna belementem szegény lányt teljesen betelítette. Csuron víz lett sajnos...
2022. jún. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Alex Fly ***** válasza:

Ez nem kifejezetten a közlekedésbe tartozik...

Mindentől függetlenül nem hinném, hogy elfogadható bárkit is teljesen eláztatni - és nyilván az okozott károkért is vállalni kell a felelősséget.

2022. jún. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%

Amikor megkaptam a jogsit akkor egy kiadós eső után egy utcában az út szélén egy idős öregurat és unokáját a babakocsival együtt maximálisan lefröcsköltem.

Kiabált utánam és sajnáltam is őket, de nem mertem megállni. Ismertük őket, igy anyám elment hozzájuk hogy ne legyen cirkusz.

Eléggé hőbörgött az egész család és jogosan. :P

Azóta már vigyázok. :D

2022. jún. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!