Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha veszek egy autót Szlovákiáb...

Ha veszek egy autót Szlovákiában, és hazahozom, Magyarországon szeretném használni, akkor mindenképp magyarosítani kell az autót? Nem használhatnám mondjuk egy évig úgy, hogy szlovák rendszám van rajta?

Figyelt kérdés
És nincs szlovák cégem, és csak egy olcsó autót szeretnék 1000 euróig. Milyen költségeim lennének adminisztráció terén?

2020. nov. 7. 21:02
 1/4 crudy ***** válasza:

Csak akkor hasznalhatod ha cegtulajdon ami hozzad kotheto vagy van szlovak bejelentett lakcimed. Ha ez nincs akkor honositanai kell.


Autovasarlasnal kell fizetni vagyonszerzesi illeteket, eredetvizsgat es ha kulfoldrol veszel autot akkor regisztracios adot. Ezekre van kalkulator. Mivel ez egy jokora szopas ha nem vagy bennfentes ajanlom keress valakit aki ezeket elintezi helyetted, azt is ki kell fizetni, 30-50 ezer forint ertekben.

2020. nov. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát nekem megérne ez 30-50 ezer forintot:)) Mivel itthon Magyarországon csak tesóktól,meg báttyáktól tudnék autót venni, amihez nincs kedvem. Egy ideje keresgetek használt autókat.. Maximum 250-300.000 forint értékben. Normális eladót még nem találtam...
2020. nov. 7. 21:29
 3/4 anonim ***** válasza:
30-50 ezer csak az ügyintézés díja, nem a magyar papíroké és rendszámé. Az még plusz 2-300.000 ft, hogy az autodon legyen magyar rendszám és magyar papírokkal fusson. Ha összesen ennyid van autóra, nem éri meg neked külföldről hozatni.
2020. nov. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 10 deka farhát ***** válasza:
54%
250-ért vettem a Swiftemet, nem tesóktól. Igaz, hogy 18 éves és nincs benne semmi elektronika, sem pedig klíma, de egyrészt nem rohad (alánéztem), másrészt garantált 60 ezer km volt benne és első tulajos. Teszem hozzá, a végén 350 körül állt meg a teljes ára, ha beleszámítom a szervizt és az átírást is. Most még kap egy váltóolaj és egy vezérlés cserét, és lehet vele kimenni a világból :)
2020. nov. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!