Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Elhagyhatom a baleset helyszín...

Elhagyhatom a baleset helyszínét ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Tegnap leintettek, hogy történt egy baleset. Megálta, segítettem is, (utánam 2 jóerőben lévő fiatal is jött). Kijöttek a mentők. Segíteni nem tudtam már, nm láttam semmit. Telefonszám öt nevét megadtam annak aki leintet, majd elmentem, mert nagyon késésben voltam. Ilyenkor így már elmehetek? Vagy lesz számomra folytatás?
2022. jún. 16. 10:43
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ha a mentők kiérkezését megvártad, akkor nem lesz semmi.

Akkor lehetne valami, ha közvetlenül előtted történik úgy hogy látod magát a balesetet is, akkor elvileg maradni kéne, amíg a rendőr meghallgat/megkérdez, de így, hogy már csak a végeredményt láttad, így sokmindent nem tudnak csinálni - márpedig a kérdésből ezt vettem ki, hogy már úgy értél oda.

2022. jún. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
90%
Nyugodtan. Amiben tudtál abban segítettél +megadtad az elérhetőséged is.
2022. jún. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%
Voltam ilyen helyzetben , hátrahagytam a rendőrnél az adataimat és távoztam. Soha nem kerestek utána,
2022. jún. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 krwkco ***** válasza:
84%

Egy ügyvédi vélemény szerint, ha mások már megkezdték a segítségnyujtást -azon a szinten, ahol mi is segítséget tudnánk nyujtani-, akkor az illető részünkről már nem szorul segítségre. És emiatt nem követjük el a vétséget.

[link]

2022. jún. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!