Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Elütöttem egy biciklist, mit...

Elütöttem egy biciklist, mit kellett volna tennem?

Figyelt kérdés
Ma délután bekanyarodtam egy kereszteződésbe, a busz éppen a stop táblánál állt a szembe sávban, de még rálógott a mögötte levő gyalogátkelőre. Lassítottam a zebra miatt (kb 10-zel mentem), de a busz takarásából elém kerékpározott a zebrán két biciklis. Egyből satuféket nyomtam, ahogy értékeltem a mozgást, meg bevillant a bicikli, de az első biciklis ettől még elesett. Egyből kiszálltam, segítettem neki felállni, kikísértem a járdára. Telefonjában, szemüvegében, kerékpárban nem keletkezett kár, a biciklis lába sérült (horzsolások, vér nem folyt), kérdeztem megsérült-e a feje. Azt mondta kicsit fáj a lába, fejét nem ütötte meg, egyéb baja nincs. Közben odajött négy járókelő segíteni, a biciklisnek is volt társa. Nyilván miután megkérdeztem megsérült-e és összeszedtem a cuccait megkérdeztem mi legyen. Menni akart, mondtam, hogy hívok mentőt, az egyik járókelő is mondta, hogy a biztonsag kedvéért hívjunk, azt mondta, hogy nem kell. Többször is megkérdeztük, mondtuk, hogy ez lenne a legbiztosabb, de azt mondta ne hívjunk senkit. Közben mondtam, hogy fél méterrel arrébb kell állnom, mert jött a villamos, én meg a villamossíneken álltam még, de biztosítottam, hogy utána visszamegyek és beszéljük meg. Míg beültem az autóba ő meg visszaült a biciklire és elindult tovább. Most elég bizonytalan vagyok, egyrészt szerencsére soha nem történt még velem ilyen semelyik oldalról, így nem tudom mi lett volna a leghelyesebb, másrészt kb sokkot kaptam, mit kellett volna másképp tennem?

2022. jún. 8. 15:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Helyesen cselekedtél.
2022. jún. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Eleve a zebrán nem biciklizhetett volna. Én lehet rendőrt hívtam volna.
2022. jún. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Ennél többet nem tehettél.
2022. jún. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
98%
tudta, hogy ő volt szabálytalan. Gondolom félt, hogy kár esett az autódban és ki kell fizesse (ami egyébként igaz is), ezért inkább lelépett
2022. jún. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem ez így teljesen korrekt. A szemtanúk telefonszámait kellett volna még elkérni esetleg, hogy ha mégis bemegy a kórházva és kiderül valami, akkor ne tudjon kamuzni. Általában a bírósági ügyek mindig abból kerekednek ki, hogy utólag hamisan állít valamit a delikvens, hogy magát mentse és nincsen harmadik fél, aki igazságot tegyen.
2022. jún. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 krwkco ***** válasza:
88%

Nem hibáztál.

Egyrészt a kerékpáros megsértette a zebrán közlekedés szabályait. De ennél fontosabb, hogy nem volt elsőbbsége.

Másrészt, nem történt cserbenhagyás, mert megálltál és felajánlottad a segítséget. De nem fogadta el.

És utána ő hagyta el előbb a helyszint.

2022. jún. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
98%
Max annyit hibáztál, hogy nem említetted meg neki, hogy legközelebb ésszel bringázzon a zebrára busz takarásából vakon süketen kigurulva.
2022. jún. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még mindig a történtek hatása alatt vagyok, tényleg sosem fordult elő még hasonló sem velem, még azt is megvárom a zebránál, aki kb akkor indul el otthonról. Mondtam neki, hogy azért nem tudtam megállni, mert nem láttam a takarásból, közölte, hogy tudja.🤷🏻‍♀️
2022. jún. 8. 15:52
 9/12 anonim ***** válasza:
92%
Jól tetted. Amúgy azért nem akart mentőt, mert ők értesítették volna a rendőröket azok meg megbüntették volna a biciklist.
2022. jún. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%

Autóban lett kár?

Jól csináltál mindent

2022. jún. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!