Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A konvojban haladás hogyan...

A konvojban haladás hogyan lehetett elfogadott a KRESZ alapján?

Figyelt kérdés
Hiszen ha konvojban haladnak, akkor nincs meg a biztonságos követési távolság, ami ellentmond a KRESZ-nek, mégsem büntetik a konvojban való haladást.

2022. jún. 17. 17:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%

Ha tábla nem ír elő legkisebb követési távolságot, akkor nehéz lenne centire meghatározni, hogy milyen távolság biztonságos, milyen nem.

Lehet, tudatlan vagyok, de nem jellemző hogy járműoszlopokban a ráfutás gyakori lenne.

2022. jún. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

"Hiszen ha konvojban haladnak, akkor nincs meg a biztonságos követési távolság..."

Lehet úgy is konvojban haladni, hogy megvan a biztonságos követési távolság. Gyanítom, a közelmúltban gyakorivá vált katonai konvojokra gondolsz. Nos, én nem láttam őket élőben, ezért nem tudom megmondani, milyen sebességgel, mekkora követési távolságot tartva közlekedtek és azt sem tudom fejből, a konvojban haladó járművek féktávolsága mekkora. De gondolom, te ezen információkkal tisztában vagy, nem csak vaktában tettél fel kérdést.

2022. jún. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, a katonai konvojokra gondolok elsősorban, de lehetne szó akár rendőrségi konvojokról, ugyanaz. Alapszabály, hogy szorosan haladnak, mert így tudják megakadályozni, hogy közéjük soroljanak.
2022. jún. 17. 18:54
 4/11 anonim ***** válasza:
29%

Nem mondd ellent a kresznek mivel nem kötelező követési távolság megtartása konvojban haladó járművek részére. Egyébként konvojban haladó járművek közé civil autónak alapból tilos besorolni.


Valaki egyszer ilyet előzött aztán besorolt közéjük majd a megafonon keresztül rászóltak hogy "azonnal lépjen ki a konvojból"

2022. jún. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
olvasd el a kresz végrehajtási részét..
2022. jún. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Japán Gulyás ***** válasza:
89%

A katonai szabály felülírja a KRESZ-t. Vagy gondolod Ukrajnában is kiküldik a sárga csekket, mikor egy orosz tank áthajt a piroson vagy ellentétes irányban kerüli a körforgalmat?

A katonai járművek kialakításukból fakadóan sok ponton nem felelnek meg a biztonságos közúti közlekedés követelményeinek (nagy benga monstrumok), legfőképp például semmilyen gyűrődési zónájuk vagy balesetbiztonsági berendezésük nincs és még a féktávolságuk is orbitális. Magyarán ha te civil járművel behajtanál közéjük mikor fékez a kocsisor palacsintát csinálnának az autódból és belőled.

Harci helyzetben meg nyilván azért nem szabad behajtani közéjük mert azt fogják feltételezni, hogy öngyilkos merénylő vagy és 500 kiló robbanóanyagot raktál a kocsiba, majd tüzet nyitnak rád.

2022. jún. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#6 Az érvelés ott hibázik, hogy ha valaki nagyon akar, akkor be tud vágni közéjük még így is, tehát ez nem lehet oka a veszélyes követési távolság tartásának. És egyébként pont ezért kellene megtartani a távolságot, hogy ha egy tuskó bevág közéjük és hirtelen kell fékeznie a konvojnak miatta, akkor ne okozzon tömegbalesetet.


Mégegyszer hangsúlyozom, hogy nem hadi állapotról társalgunk.

2022. jún. 17. 22:54
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerinted a konvoly kifejezés automazikusan szabálytalan követési távolságot generál? Hát nem!

Különben is egy szabályos konvolynak van felvezető és záró autója.

Megkülönböztető fényjelzéssel, felirattal stb.

Csak szólok........

2022. jún. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#8 Láttál már konvojt élőben? Én igen. Többször is. Egyikben sem tartották a követési távolságot. És ezen az sem módosít, hogy van-e felvezetésük... Vagy nem tudom, hogy miért írtad ezt.
2022. jún. 17. 23:33
 10/11 anonim ***** válasza:
42%
Ettől még nincsenek felmentve a biztonságos követési távolság tartása alól. Volt is ebből a nem túl távoli múltban halálos baleset sajnos.
2022. jún. 18. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!