Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi történik a páv-on, miután...

Mi történik a páv-on, miután ötödjére is megbukok forgalmin és el kell mennem Pestre a KAV-hoz?

Figyelt kérdés

Holnap fogok negyedjére vizsgázni. És gyakorlatilag az oktatóm mindig elmondja, hogy gyönyörűszépen vezetek, úgyhogy több önbizalom és menni fog.


Az utóbbi két vizsgámon már majdnem a végére értem amikor mindkét esetben elszalasztottam az elsőbbségadást. Utóbb igazából szerettem volna adni, de úgy gondoltam, hogy távol van még az autó úgyhogy mehetek.


A vizsgabiztosok mindhárom esetben azt mondták, hogy nagyon bizonytalan vagyok, az oktatóm aki meg ugye mindig ott van azt mondta, hogy túl is gondolom azt amit amúgy tökéletesen tudok.


Ha most is megbukok egy esélyem van, és konkrétan a pénztárcám is az utolsó lehetőségig, tehát öt bukásig bírja. Úgyhogy utána szerintem befejezem.


Viszont nagyon kíváncsi vagyok, hogy akinek van tapasztalata esetleg, mi történik Pesten a páv-on? Az egyik vizsgabiztos azt mondta soha nem fogom megtudni, mert több van bennem annál, hogy odáig eljussak. De attól még kíváncsi vagyok, hogy ha nem adom fel és tényleg eljutok oda mi várhat ott?



2022. jún. 30. 15:02
 1/1 anonim ***** válasza:
91%

Ki kell tölteni egy papírt, amin olyasmik vannak, hogy hanyadik alkalommal sikerült a kresz, írd le mik voltak a bukások okai, jogosnak érzed-e, majd kérdések azzal kapcsolatban, hogy van-e olyan tényező, ami fizikailag vagy mentálisan befolyásoló tényező (találtak-e nálad tartós betegséget az elmúlt egy évben, halt-e meg közeli hozzátartozód az elmúlt egy évben, voltál-e elvonón valami miatt, stb). Mikor megírod a papírt beadják a pszichológusnak.

Ezután van egy gépes teszt (olyasmiket kérdeznek mennyire vagy hirtelen haragú, milyennek látod a vezetési stílusod, stb) és két feladat, az egyik a monotonitástűrést és gyorsaságot nézi, a másik a reakcióidőt. Az első feladat kb 8 perc, ábrákat kell nézned, a megfelelő ábrának kell megtalálni a párját, de minél gyorsabban. Ez lehet könnyűnek tűnik, de nyolc perc alatt én több mint 720 ábrát néztem meg.

A második feladatnál is egy gép előtt ül az ember, gombok villannak fel a kijelzőn, amilyen színt látsz olyan gombot kell nyomni (kör alakúak), mellette ha a fülesben mély vagy magas hangot hallasz akkor is meg kell nyomni egy-egy gombot (ez direkt becsapós, mert ugyanolyan színű gombok, mint amilyenek a színeknél villannak fel, csak a formájuk más), illetve van még valami, aminél meg a lábaddal kell megnyomni egy pedált. Ez a feladat kb 15 perc, de itt is váltakozik a gyorsaság.

Az eredményeket nem tudod meg egyből, azt beküldik a pszichológusnak. Kicsit később be kell menni hozzá, általánosságban beszélget veled, a bukásokról, eddigi vezetésedről, megkérdezi hogy érzed, hogy sikerült a teszt. Azt nem tudom mi van, ha a teszt nem lesz jó (mert a feladatok alapján vagy megbuksz, vagy ideiglenesen kapod meg, vagy “véglegesen”), de amúgy ha sikerül a teszt és te is normálisnak tűnsz a pszichológus max. javasol valamit és elenged utadra. Nekem a tesztek jól sikerültek, megindokoltam szerintem mi a bukások oka, a pszichológus adott egy tanácsot (váltsak oktatót, ezt többen javasolták előtte is amúgy). Másnap oktatót váltottam, három hónap alatt vettem plusz nyolc órát, és a következő vizsgán átmentem.

2022. júl. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!