Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Forgalmi vizsgán a vizsgabizto...

Forgalmi vizsgán a vizsgabiztos dönti el hogy melyik vizsgaútvonalon menjen a tanuló vagy ez hogy történik?

Figyelt kérdés
Forgalmi vizsgán van több vizsgaútvonal. Ezt ott a helyszínen döntik el hogy melyik útvonalon menjen a tanuló?
2022. jan. 29. 09:01
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Te húzol.
2022. jan. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Nekem is húzás volt.
2022. jan. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Nekem azt mondta, mondjak egy számot 1-től 7-ig. Ez volt a húzás.
2022. jan. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

A lepontozásokat nem értem. Hacsak nem lett valami drasztikus változás mostanában, akkor sorsolással dől el. Nem a vizsgabiztos választ, de nem is a jelölt, hanem a vakszerencse. Igaz, az a szerencse néha nem is annyira vak.

A vizsga elején igazolnod kell magad, és aláírni egy papírt, hogy járművezetésre alkalmas állapotban jelentél meg. Azaz nem ittál, nem drogoztál, nincs ezeknek maradék hatása, és semmi olyan betegséged sincs, amely hatással lenne a biztonságos közlekedésre. Pillanatnyi állapotod is megfelelő (pl. nem vagy fáradt).

Ez után az orrod alá dugnak borítékokat. Ebben vannak a vizsgaútvonalak. Ebből kell húznod. Az oktatód és a vizsgabiztos tudja, melyikben mi van. És itt fordulhat elő (tudom, tudom, csak a mesében, és csak régen!), hogy kicsit kukucskál az a szerencse.

A legtöbb vizsgaközpont (ha nem az összes) be van kamerázva. Nehéz trükközni. De néha a vizsgabiztos ujja a borítékok között pihen, vagy az egyik egy kicsit jobban kiáll a többi közül.

Ez csak abban tud segíteni, hogy az oktató tapasztalata alapján az egy könnyebb útvonal, vagy neked valamiért jobban fekszik, mint a többi.

A feladatok mindegyiken azonosak.

2022. jan. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a B kategóriás vizsgán azt mondta a vizsgabiztos, hogy "akkor maradjunk a városban, jó?" Sem arcom, sem pofám nem volt akkora, hogy ellentmondjak. Át is mentem simán.
2022. jan. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Utvonalat huztam,a manovereket visztont a v.biztos mondta melyiket keri(egyivu es hatra parhuzamos parkolas).

Viszont kb 20 perc utan x helyen letertunk a vizsgautvonalrol es elindultunk vissza a vizsgakozpontba(v.biztos keresere).

30 max 35 percet vezettem.

2022. jan. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Jogszabály szerint, mind az útvonalat, mind a két végrehajtandó manőverezési feladatot a vizsgabiztos jelöli ki a Minősítő lapon.

Tehát neki kell kijelölnie, de a gyakorlatban többnyire valamilyen sorsolást szoktak végezni, ne az legyen, hogy kitolt valakivel, vagy kedvezett valakinek.

Gondolom, az eltérő gyakorlat miatt vannak különböző válaszok és válaszértékelések.

2022. jan. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!