Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit lehet tenni a következő...

Mit lehet tenni a következő esetben?

Figyelt kérdés
Pl van egy ütközés egy forgalmas úton, kereszteződésben, körforgalomban.. kiszálltok, megbeszélitek, hogy van e sérült stb.. a másik fél elismeri szóban, hogy ő hibázott.. félreálltok, mert a teljes forgalmat feltartjátok.. ekkor a károkozó, azt mondja.. meggondoltam magam, mégse ismerem el
2022. aug. 2. 20:16
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Senki nem mozdúl, meggyőződtek róla,hogy senki sem serűlt, majd körbe fényképezed és/vagy videozod a helyszínt, közelről távolról,minden szögből, majd tovább álltok és lehet intézni a többit
2022. aug. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
*meggyőződtök
2022. aug. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Vitás hekyzetben a biztosító elfogadja a képeket? Mindig azt mondják, ilyenkor rendőrt kell, hívni.. na de akkor már félreálltunk
2022. aug. 2. 20:35
 4/8 anonim ***** válasza:
18%

Persze, fontos bizonyítékok a képek a biztosítónak, és a másik fél sem kezd el kamuzni,hogy ő itt és itt állt ha látja,hogy csináltál kepeket.

Rendőrt lehet hívni, de az meg is büntethet amiért nem áltatok félre holott személyi serűlés nem történt.

2022. aug. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Igazából inkább az a döntő, hogy személyi sérülés vagy jelentős anyagi kár történt-e. Ha igen, akkor bármiben js egyeznétek meg, NE állj félre. Biztosítsátok a helyszínt és szánjátok rá az időt arra, hogy rendőrt hívtok. Nyilván sokan rábasznak emiatt, mert dugó lesz, de ha nem két horpadásról van szó, akkor neked jogos érdeked fűződik ahhoz, hogy megfelelő hatósági eljárást folytassanak le.


Ezzel együtt minden balesetnél:

1. Győződj meg róla, hogy a többi közlekedő észlelni tud-e.

2. Ha nem, akkor hagyd a picsába és állj meg ott, ahol biztonságos.

3. Ha igen, vedd fel a láthatóságit és utasaidat is kérd erre.

4. Amikor biztonságos, szálljatok ki, utasaidat kísérd biztonságos helyre és távolságra.

5. Ha szükséges, biztosítsd a helyszínt vagy kérj meg erre valakit.

6. Győződj meg arról vannak-e sérültek.

7. Ha igen, az ő ellátásuk és a segélyhívàs a fontosabb

8. Ha nem, akkor kezdheted körültekintően fotózni, videózni a helyszínt. Ne feledkezz meg a releváns közúti jelzésekről sem. Több szögből készíts felvételeket, különböző nagyításokkal.

9. Ezután lehet csekély kár eseté félreállni.

2022. aug. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
#3: a biztosító ebben nem érintett. Vitás helyzetben berendelnek a rendőrségre, ahol megpróbálják eldönteni ki volt a hibás. Ha fellebbezel a döntés ellen ,akkor bíróságon folytatódik. A rendőrség természetsen elfogadja a képeket, videót
2022. aug. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha nem egyértelmű az eset, hívj rendőrt és ne mozdulj, amíg ki nem ér. A biztosítónak csak a rendőrségi jegyzőkönyvet kell elfogadnia, minden másba beleköthet.
2022. aug. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem 1 balesetem volt 34 év alatt: kijöttek elém a mellékútról. Az illető ott helyben azzal kezdte, hogy elismeri a hibáját, aláír bármit, felesleges rendőrt hívni. Én azért hívtam, de a kocsikat azért félretoltuk az út szélére, mert a városból kivezető, nem túl széles útról volt szó. A féknyomok és a kocsik sérülései alapján végezték a helyszínelést a rendőrök. Aztán "előkerült" a vétkes sofőr egy ismerőse, aki hajlandó volt azt vallani, hogy mögöttem jött, és túl gyorsan hajtottam, ebből adódott a baleset, úgyhogy később a beismerő vallomás is vissza lett vonva. (Kiderült, hogy azért ismerte el az illető az ütközéskor azonnal, mert nem volt műszaki a kocsin, épp egy baleset utáni felújítás közben volt, és egyik szerelőtől vitte a másikhoz, de én amortizáltam a szépen felújított kocsiját...)

Szerencsére, a rendőrök mindenben a pártomat fogták, a rendőrségen történő kihallgatáskor is mondták, hogy mit valljak másként a jegyzőkönyvbe, így nekem nem lett semmi bajom, a B10-em is megmaradt.

2022. aug. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!