Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy balesetnél ez rendeltetéss...

Egy balesetnél ez rendeltetésszerű?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm egy 2007-es Porsche 911-el kabrióval hátulról belement az álló sorba, 4-en ültek az autóban lehúzott tetővel.

A légzsákok is kinyíltak, és a kocsi hátuljából feljött ez a két "bukó" vas ami ugye arra van, hogy ne benne ülők feje érje a földet egy borulásnál.

Viszont ugye egyáltalán nem borultak, csak az eleje tört rommá a kocsinak.

Ez ilyenkor teljesen normális, hogy kijött a két "rúd"?

Úgy van beállítva, hogy érzékeli a balesetet és kijön hogy hátha fel is borul majd?

Egyébként a kabrióknál ezek mennyire hatékonyak, megvédik az embert ha tényleg felborul?



2022. aug. 13. 14:44
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

Hát mert egy balesetnél szerinted nem normális, hogy a biztonsági berendezések életbe lépnek? Mi ez a kérdés?


Hogy mennyire hatásos? Nézz meg pár F1-es videót. Mondjuk pár éve már van extra fejvédelem, de 2018 előtt a pilóta feje teljesen védtelen volt és fejreálláskor csak a bukókeret (úgy hívják amúgy) védte a fejüket attól, hogy a földet érjék. Írd be youtube-ba pl, hogy "2007 Kubica crash", vagy "2016 Alonso crash", jó példák.

2022. aug. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A légzsák működését értem, csak azt hittem hogy valami más módon érzékeli az autó, hogy a bukókeretnek mikor kell nyílnia.
2022. aug. 13. 15:28
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
#2: az a "bukókeret" nem csak a boruláskor véd. Ha egy magasabb autónak megy hátulrol, simán becsuszik alá a porsche, és ilyen esetben is jól jön az az extra fejvédelem
2022. aug. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Azért lép működésbe az összes biztonsági extra, mert az autó nem "tudja", mennyire fognak sérülni a rendszerei a balesetben. Lehet, hogy ütközés után megcsúszik és felborul, de az ütközéstől tönkremegy az elektronika és már nem fognak tudni kimenni a bukócsövek.
2022. aug. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

"az autó nem "tudja", mennyire fognak sérülni a rendszerei a balesetben"


De tudhatná! Ahelyett, hogy extra költségen beépítenének egy normális komputert, ami képes megfelelően és gyorsan kielemezni a helyzetet, inkább mindent kinyitnak reflexszerűen, nem törődve azzal, hogy csak emiatt milliós károk keletkeznek a kocsiban. Én inkább megfizetném a komputer felárát, csak ne keletkezzen milliós költség egy ütközésnél a szükségtelen biztonsági elemek aktiválódása miatt. De tudom, fogyasztói társadalom, a gyártó számára az a jó, ha egy egyszerű koccanásnál totálkárossá teszi az autót.

2022. aug. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5: gondolom nem dolgoztál autoiparban, vagy annak a közelében sem.

Eurocenteken megy a fillérvszás, nemhogy még extra computert építenének be...

2022. aug. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem, nem dolgoztam, de azt hiszem egy "kicsit" több tudásom van fizikában, mint itt sokan másoknak. Egy jól megírt program kényelmesen megjósolja mi fog történni és az alapján lehet kapcsolni a biztonsági berendezéseket. Megjegyzem van olyan eset is, amikor pont hogy egy biztonsági berendezés súlyosbítja a helyzetet.
2022. aug. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

#6: én is eléggé képben vagyok fizikában, meg mellesleg villamosmérnök vagyok, és pont azert hagytam ott az autóipart, mert kb. 1.5 évig azon dolgozott 5 mérnök, hogy 1 db ellenállást meg lehessen spórolni a gyártáskor. Nem egy chipet + gyorsulásmérőket, hanem egy retkes ellenállást.

Ugyanez volt a projekt a túlmelegedésvédelemnél, hőmérő/hőelem helyett software becslés.

Ezek a biztonságkritikus rendszerek azóta igen nagy számban futnak az utakon...

2022. aug. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Alex Fly ***** válasza:
79%

@5: ott van az a computer és tökéletesen teszi a dolgát. Ha érzékeli, hogy baleset történt, azonnal működésbe hozza az utasokat védő biztonsági berendezéseket. Mi ezzel a problémád?

Inkább nyíljon ki százszor feleslegesen az a keret, mint hogy egyszer ne, amikor valóban szükség lenne rá...

2022. aug. 15. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!